Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Белек

Аеродром:

27 км

   

Услови за сместување

Домашни миленици:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

4

Споени соби:

Достапни.

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Плажа:

Информации:

Не постои приватна плажа. Има бесплатен превоз до плажата на Риксос Премиум Белек (храната и пијалоците се наплаќаат).

Забава

Вечерни програми:

Достапни.

Детали:

ВНИМАНИЕ! 
1) Во периодот од 1 Ноември до 1 Април, Аквапарк зоната со тобогани не работи.
2) Авантурситичкиот парк се затвора од 01.10.2018; 
2) Во периодот од 1 Јануари до 3 Февруари, “DRY PARK” (забавен парк вез вода) ќе биде отворен во работни денови од 10:00 до 17:30, и за викенди од 10:00 до 20:00 часот. 
3) Помеѓу 4 Февруари и 28 Февруари “DRY PARK” ќе биде затворен.
4) Од 1 Март, “DRY PARK” повторно ќе работи. 
5) Од 1 Април, целиот тематски парк комплетно ќе почне со работа.

Инфраструктура

Доктор:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Кредитни картички:

Мастер кард / Виза.

Паркинг:

Бесплатен.

Изнајмување автомобили:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Детали:

Од 15 Јануари до 15 Февруари каналот лоциран сред шопинг авенијата ќе биде празен, но рестораните, бутиците и баровите ќе продолжат со работа). Во овој период змејската парада со бродови нема да биде во функција.

Поволности за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Детски столчиња во ресторанот:

Достапни.

Игралиште:

Достапно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Изнајмување на беби количка:

Бесплатен.

Дадилка:

Со доплата.

Детали:

Бебиситер - $ 20 / час. 
Изнајмување на беби количка – на барање.

Базени

Базен на затворено:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите:

Базен на отворено со свежа и солена вода (во Аквапаркот), без греење.
Семи-Олимписки базен на затворено, со греење.
Аквапарк: над 40 тобогани, Сув парк (20 лизгалки без вода, Хипер коустер).

Спа центар

Спа центар:

Со доплата.

Амам:

Бесплатно.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Детали:

Спа центарот располага со Турска бања, сауна, парна бања, приватни спа свити, фитнес центар и нуди Источни и Западни третмани во пријатна и луксузна атмосфера.

Спорт

Теретана:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

А ла карт ресторани:

Алабир ресторан (Либанска кујна, со доплата): Автентична атмосфера со специјалитети од Средниот Исток. Храна подготвена од врвни професионалци. Се изведуваат шоуа со танчери, изобилува со неверојатно пријатна атмосфера и кулинарска уметност.

Пјацета Италиано (Италијанска кујна, со доплата): Елегантен ресторан со топла и пријатна Медитеранска атмосфера. Се приготвуваат лазањи, десерти, пици и тестенини по оригинални рецепти.

Немо ресторан (Европска и Азиска кујна, со доплата): 
Аквариум ресторан со неверојатна фауна од подводниот свет. Неодолива декорација, вкус и атмосфера.

Барови:

Ayanna бар (Спа и Фитнес бар, бесплатно): 10:00 - 21:00. 
Nyssa бар (бесплатно): Работи постојано. 
Nyssa бар слаткарница (бесплатно): 12:00-18:00. 
Legends паб: 10:00-24:00 – локални алкохолни и безалкохолни пијалоци согласно концептот, храната по мени се наплаќа дополнително.

Ресторани и барови во тематскиот парк: 
Kum Kum: 12.30-18.00 – мали оброци и апетизери (бесплатно). 
Пица експрес: 12:30-18:00 - пица (бесплатно). 
The Farm: 12:30-18:00 (бесплатно): Свеѓо цедени сокови, лимонади, смути, милкшејк).                                                 Zipline Coffe 12:30-18:00 – чај и кафе (бесплатно).

Оброци во главниот ресторан:

Етерниа ресторан: Појадок во работни денови од 07:00 до 10:30 часот / за викенди од 07:00 до 11:00, вечера од 18:30 до 21:00. Овошни сокови, сладолед, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци.
.

Концепт:

All Inclusive

Детали:

Концептот е валиден од 25 Август до 31 Октомври и од 1 Ноември до 3 Март.

Работното време и распоредот на тематскиот парк и рестораните на отворено зависат од временските услови.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.