Ново пребарување

ПОЛОЖБА :
Посебен, луксузен, огромен хотел со приватен забавен парк распространет на голема површина, Риксос “Земја на легендите” е лоциран во Белек-Анталија, на 25 км оддалеченост од аеродромот во Анталија.

УСЛУГА - ПОЛУ ПАНСИОН:
Главниот ресторан служи вкусна интернационална кујна и специјалитети за доручек и вечера врз база на шведска маса. Достапни се и 3 а ла карт ресторани, смути бар, витамин бар и слаткарница за кафе, чај, коктели, алкохолни и безалкохолни пијалоци..

СМЕСТУВАЊЕ :
Check-in   Од 14:00 hours   Check-out  До 12:00 hours
Хотелот располага со посебно дизајнирани и комплетно опремени соби, ултра модерно декорирани, луксузни, забавни и пространи. Го нуди едно од најдобрите сместувања во цела Анталија.

ПЛАЖА И БАЗЕН :
Песочната приватна плажа се наоѓа на 12 минути пешачење од хотелот. Забавниот Аквапарк нуди богат концепт со активности, тобогани, спиди лизгалки, реки, базен со бранови, базен за сурфање, располага со повеќе од 70 тобогани, 5Д кино, шок базен, кула на легендите, луксузен шопинг центар и уште многу други начини за забава и релаксација.

СПОРТ И ЗАБАВА :
На располагање се пинг понг маси, хокеј, пинбол, табла игри, центар за танци, а се организираат и различни шоуа, танцувачки и музички шоуа, бебешко кралство, изненадувачки забави и голем број анимации за деца и возрасни.

СПА ЦЕНТАР:
Спа центарот е поставен на голема површина во прекрасно опкружување и овозможува уживање и релаксација преку разни видови на холистички терапии и масажи кои ги комбинираат Источните и Западните начини на нега. Содржи и Турска бања, фитнес центар, семи-олимписки базен, детски базен и приватни Спа свити.

 

http://thelandoflegendsthemepark.rixos.com

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00 - 10:30 Доручек (+ пијалоци) работни денови)
07:00 - 11:00 Доручек (+ пијалоци) за викенд)
08:00 - 24:00 Ниса бар (со доплата)
09:00 - 21:00 Ајана бар (со доплата)
12:00 - 24:00 Зефрен смути бар (со доплата)
18:30 - 21:00 Вечера (+ пијалоци)
Сите пијалоци надвор од концептот, мини бар во соба, собна услуга и храната и пијалоците во тематскиот парк се доплаќаат.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ
Интернационален ресторан (со доплата), Италијански ресторан (со доплата), Либанска кујна (со доплата), Евроазиска кујна (со доплата). Неопходна е резервација.

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно:
Парна бања, сауна, внатрешен детски базен, внатрешен базен за возрасни, тобоганите на Аква леџенд, фитнес центар, електронски игри, интернет, паркинг, мини базен и надворешниот базен на Аква леџенд.
Со доплата: Свежо цедени сокови, хемиско чистење, перална, масажи, пилинзи, третмани за убавина, бебиситер.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.