Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА:
Сиде Краун Серенити е одлична дестинација за парови и фамилии. Располага со површина од 18,000 м2 и прекрасни градини. Оддалечен е 55 км од Аеродром, 12 км од стариот град Сиде и 15 км од Манавгат.

СМЕСТУВАЊЕ:
Вкупно 278 соби, комплетно опремени и удобни за престој. Достапни се стандардни соби, делукс соби, фамилијарни свити и соби приспособени за лица со хендикеп.

УСЛУГА-ALL INCLUSIVE:
Главниот ресторан служи појадок, доцен појадок, ручек, вечера и ноќна ужина врз база на шведска маса, со интернационална и традиционална кујна. Овозможен е пристап до слаткарница, сладоледи, а ла карт ресторани и корнер за брз оброк. 6 барови служат алкохолни и безалкохолни пијалоци, стриктно во чаша, флаширани не се нудат. Сите локални пијалоци се бесплатни, а вклучени се и мал ден увозни.

ПЛАЖА И БАЗЕНИ:
риватната песочна плажа е оддалечена 250 метри. Организиран е бесплатен превоз. Аквапаркот нуди 4 тобогани, а околу него се наоѓаат главниот базен и базенот за деца.

СПОРТ И ЗАБАВА:
Аквапарк, фитнес центар, спа центар, игри на плажа, игри во базен, диско, степ, аеробик, бочиа, стрелаштво, пинг понг, кошарка, спортови на вода, шопинг центар, мини клуб, мини диско, игралиште.

СПА ЦЕНТАР:
Спа центарот нуди Турска бања, сауна, парна бања, Џакузи, третмани за лице и тело, фризер и салон за убавина.

 

http://crownsideserenity.com/en/

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00 - 10:00 Појадок
10:00 - 11:00 Доцен појадок
11:30 - 15:00 Мали оброци
12:30 - 14:30 Ручек
15:00 - 17:00 Сладоледи
12:30 - 17:00 Слаткарница
19:00 - 21:00 Вечера
19:00 - 21:30 А ла карт ресторани
23:00 - 00:00 Ноќна закуска
Сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци се бесплатни до полноќ.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Услугата се наплаќа и е неопходна резервација ден претходно. Достапни се турски, италијански и мексикански ресторан.

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно:
Интернет во соба и јавните простории, базени, Аквапарк, амам, сауна, парна бања, Џакузи, фитнес центар, одбојка на плажа, кошарка, пинг понг, стрелаштво, пикадо, бочиа, шах, игри на плажа, игри во базен, лежалки, чадори, крпи за на плажа, мини клуб, мини диско, игралиште за деца.
Со доплата: Брз интернет, масажи, третмани за лице и тело, свежо цедени сокови, перална, сеф, а ла карт ресторани, доктор.

 

 

...Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.