Ново пребарување

ПОЛОЖБА :
Лоциран во Сиде, 9 км. од античкиот град Сиде. Пристаништето во Сиде е одалечено 9 км. исто и музејот во Сиде 9 км. од Гламур ресортот. Најблискиот аеродром Анталија е на 54,5 км. од ресортот.

УСЛУГА ULTRA ALL INCLUSIVE  :  

Ова вклучува појадок, ручек, снекови, кафе и торти, вечера и полноќни ужини. Појадок, ручек, вечера, , кафе и торти се служат на база на шведска маса. Со претходна резервација еднаш бесплатно може да се посети а ла карте ресторан во текот на еднонеделниот престој. Пијалоци, вода, вино, пиво и лесни пијалоци се служат бесплатно. Може да избирате помеѓу лесни пијалоци и национални алхохолни пијалоци кои се служат за време на оброците во сите барови и мини барови. Собна послуга е достапна со доплата.

СМЕСТУВАЊЕ :
Check-in   Од 14:00 hours   Check-out  До 12:00 hours
Сите соби во овој хотел се климатизирани со флет ТВ и сателитски канали. Одредени соби имаат поглед кон море и базен. Собите имаат сопствено купатило, влечки и санитарија со потребни бесплатни средства за хигиена.

ПЛАЖА И БАЗЕН :
Внатрешен базен (затоплен за време на зима), надворешен базен, детски базен, водни лизгалици. Спа центар, приватна плажа каде гостите може да уживаат во бесплатните пијачки на баровите покрај плажа како и лежалките и чадориТЕ.

СПОРТ И ЗАБАВА :
Детски аниматори, спортови, воден аеробик, демонстрирачки шоуа, жива музика, и многу други опции за забава. Од утринска гимнастика до зумба, од водна гимнастика до џогинг и одбојка на плажа со спортски аниматори. Вечерни шоуа, за љубителите на спорт може да играат одбојка на плажа, пинг понг, теретана, моторизирани и немоторизирани водни спортски активности како џетски, банана, парасејлинг, водните лизгалици се доплаќаат.

СПА ЦЕНТАР :
Велнест центар, Турска бања, сауна, парна бања, масажа и третмани за убавина се достапни со доплата.
 
 
www.glamourresort.com

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ
07:00 - 10:00 Појадок
10:00 - 10:30 Доцен појадок
12:30 - 14:00 Ручек
12:30 - 15:00 Мали оброци
19:00 - 21:30 Вечера

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Услугата се наплаќа. Достапни се турски и италијански ресторан.

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно:
Одбојка на плажа, пинг понг, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, бесплатен интернет, мини бар во соба со вода, библиотека, пикадо, караоке.
Со доплата: Масажи, третмани за убавина, спортови на вода како сурфање, џет ски, риболов, параглајдерство и велосипедизам.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.