Ново пребарување

ПОЛОЖБА :
Ројал Драгон е хотел со Кинеска архитектура, сместен на површина од 50.000 м2 и отворен во Април 2008. Оддалечен е 5 км од центарот на Сиде, 10 км од центарот на Манавгат и 48 км од Интернационалниот Аеродром на Анталија. 

УСЛУГА ULTRA ALL INCLUSIVE   :  
24/7 достапна услуга. Главниот ресторан служи локална и интернационална кујна за доручек, ручек и вечера по отворено мени. Се состои од внатрешен дел со посебен детски оддел и надворешна тераса. УАИ вклучува и доцен доручек, вечерна ужина, десерти во слаткарницата, некои локални и увезени пијалоци, пица, вафли, кафе, торта, сладолед и сендвичи, крпи за на плажа, влечки и интернет со просечна брзина (за брз се доплаќа). 8 барови, диско и 4 а ла карт ресторани (со доплата) се достапни. Минибарот во соба се полни со безалкохолни пијалоци секој ден.

СМЕСТУВАЊЕ :
Check-in   Од 14:00 hours   Check-out  До 12:00 hours .Хотелот располага со вкупно 564 соби. 403 од нив се Стандардни, 35 фамилијарни одвоени со врата, 104 Дуплекс, 14 џуниор свити и 3 ултра луксузни Кралски свити. Пет соби се приспособени за гости-лица со инвалидитет.

ПЛАЖА И БАЗЕН   :
Прекрасна, долга приватна песочна плажа на само 10 минути пешачење од хотелот. Опремена е со чадори и лежалки, како и крпи за на плажа. Ројал Драгон има внатрешен и надворешен базен, забавен парк и Аквапарк.

СПОРТ И ЗАБАВА :
Аквапаркот нуди 8 тобогани за возрасни и 3 тобогани за деца. Забавниот парк може да се ужива преку гондолата, возење со колички, панорамското тркало, трамполина и многу повеќе. Се организира дневна и вечерна анимација, музика во живо, мини клуб и диско, фитнес центар, пикадо, водна гимнастика, пинг понг и спортскиот комплекс Стоун Ви се на понуда бесплатно. Со доплата е вклучен и тенис и повеќе видови водни спортови.

СПА ЦЕНТАР  : 
Екстра удобен и прекрасно декориран, Спа центарот располага со турска бања, сауна, џакузи и базен на затворено бесплатно и лукс џакузи, капсула, масажи, соби за релаксација и третмани за тело со доплата. Гарантирано зголемување на нивото на енергија!
 
www.royaldragonhotel.com.tr/

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ
07:00 - 10:00 Доручек
10:00 - 11:00 Доцен доручек
13:00 - 14:30 Ручек
12:00 - 17:00 Мали оброци
16:00 - 17:00 Кафе, чај и колачи
16:00 - 24:00 Слаткарница
18:30 - 19:00 Детско бифе
19:00 - 21:30 Вечера
24:00 - 07:00 Ноќни оброци
Некои локални алкохолни и безалкохолни пијалоци се бесплатни 24/7. Мини барот во соба се дополнува со сокови и пиво секој ден..

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Услугата се наплаќа. На располагање се Источна кујна, Турски ресторан, Италијански ресторан и Рибен ресторан.

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно:
Турска бања, сауна, Џакузи, соба за релаксација, забавен парк, интернет, лоби бар, Аквапарк, одбојка на плажа, пинг понг, тениско игралиште (преку ден), пикадо, гимнастика, мини фудбал, тобогани, анимации, амфитеатар, бочиа, степ, аеробик, мини клуб, игралиште.
Со доплата: Масажи, доктор, соба за игри, осветлување на тениско игралиште,свежо цедени сокови, фризер, телефон и факс, тениска опрема, центар за убавина, Џакузи, куглање, моторни спортови на вода, билијард, бебиситер.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.