Ново пребарување

ПОЛОЖБА :
Хотелот се наоѓа во областа Лара, 11 км. од аеродромот во Анталија и 15 км. од центарот на градот.

УСЛУГА  ULTRA ALL INCLUSIVE  :
Ултра се вклучено- шампањ за добредојде, овошје и вино во соба на пристигнување, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, колачи, чај, кафе, вечера и полноќна ужина. Сите домашни алхохолни и безалкохолни пијалоци, стандардни увозни пијалоци, собна услуга, по мени од 24:00 до 06:00 часот не се наплатува.  А- ла карт  ресторани  со претходна резервација. Диетална  храна и храна за деца  достапни во главниот ресторан. Премиум увозни пијалоци, специјални пијалоци и флаширани вина, собна послуга од 06:00 до 24:00 дополнително се наплатува.За  деца  над 15 год., влезот е дозволен само во Ле Кебап и Блуе Фиш рестораните.

СМЕСТУВАЊЕ :
Check-in   Од 14:00 hours   Check-out  До 12:00 hours
Хотелот  располага  со 482 соби со поглед  на море и раскошна природа , со архитектура  модерно  дизајнирана  за  комфорт на гостите. Освен  стандардните соби, може  да изберете  помеѓу големите  фамилијарни соби, розевите  суити за паровите на меден месец,  комфортните претседателски суите, делукс   фамилијарните специјално дизајнирани  К1 и К2  суити во Делфин Дива.  Без разлика  кој  е  вашиот избор, со сигурност ќе поминете  незаборавен одмор во овој галмурозен  хотел   налик на палата ..

ПЛАЖА И БАЗЕН   :
Хотелска  песочна  плажа  со лежалки,  чадори  за сонце,  пешкири  за на базен  и плажа не се наплатуваат..

СПОРТ И ЗАБАВА  :
Отворен и затворен базен за возрасни и деца,  лизгалици  на вода, фитнес центар, Турска бања, сауна, тениски игралишта, кошарка, одбојка, одбојка на плажа, не моторни спортови на вода не се наплатуваат. Осветлување на тениски терени, моторни спортови на вода, спа и велнес центар, школа за нуркање, куглање, билијард, компјутерски игри се наплатуваат. Забавна програма за возрасни во текот на денот и шоу програми  во вечерните часови. Забавен парк и Мини клуб за деца од 04-12 год. со различни активности во текот на денот.

СПА ЦЕНТАР  : 
Ако сакате да си ја одморите душата за време  на вашиот престој препуштете се на  Ладен Спа. Спато  нуди различни третмани  од  рацете  на професионалци. Клеопатра масажите направени од мед и млеко, оделни ритуали за тело, третмани за кожа, бањи, специјални  Руски  и Фински третмани. Мирно  место со над 2 .200 м2 површина спремна   да  Ви приреди ралзични третмани и масажи.  Уживајте  во обновувањето на вашето тело и  душа со магични допири......

 

delphindiva.com/
 

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00  - 10:00 Појадок 
10:00 - 11.00 Доцен појадок 
12:30 - 14.30 Ручек 
12:30 - 15.00 Аперитиви 
12:30 - 15.30 Тостови и колачи 
15:30 - 17.00 Вафли 
16:30 - 17.30 Кафе, чај и колачи 
19:00 - 21.30 Вечера 
19:30 - 21.30 А ла карт ресторани
22:00 - 06.00 Доцни оброци
Мини барот во соба се дополнува секој ден со вода, пиво и сокови. Алкохолните пијалоци НЕ се служат во флаша.
 

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Бесплатна услуга еднаш во 7 дена. Увозните пијалоци во овие ресторани се наплаќаат. Достапни се турски, ресторан за морска храна, италијански, суши, јапонски, кинески и мексикански ресторан.

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно:
Лунапарк, Аквапарк, паркинг, собна услуга од полноќ до 06 часот наутро, анимации за деца и возрасни, спортски натпревари, скечеви, игри во базен, вечерни забави, музика во живо, пикадо, фитнес центар, релакс базен само за возрасни, турска бања, парна бања, сеф.
Со доплата: Масажи, Џакузи во спа, бања со млеко, третмани за убавина, моторни спортови на вода, билијард, куглање, соба за игри, телефон, факс, перење и пеглање, собна услуга од 06 часот наутро до полноќ.

 

 

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.