A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: A non well formed numeric value encountered

Filename: controllers/index.php

Line Number: 553

EuroSava Online Tour Operator - Antalya 2018

Ново пребарување

ПОЛОЖБА :
Ројал Сегинус е распостелен на  површина од 70.000м2 и е отворен во мај  2017 год.Хотелот од  центарот на градот Анталија оддалечен  е 17км, a од Анталија  Меѓународниот аеродром е 15км. Краткиот трансфер од и до аеродромот  е со поголема поволност и за семејства со мали деца.

УСЛУГА ULTRA ALL INCLUSIVE   :  

Услугата е алл инклусив:појадок од 7:00-10:00.Ручекот е од  13:00-14:30ч,а вечерата од  18:30-21:00 ч, а помеѓу оброците има отворено бифе со ладни јадења.Сите локални и некои странски  алкохолни пијалоци се сервираат за ручек и вечера.Алакарт ресторани на располагање се : ресторан со морска храна,Италијански, Турски, суши и Мексикански ресторан.

СМЕСТУВАЊЕ :
Check-in   Од 14:00 hours   Check-out  До 12:00 hours
Вкупно 498 соби: 349 Супериор стандардни соби, 5 соби за хедникепирани лица, 80 дуплекс фамилијарни  соби, 48 фамилијарна соба,8 јуниор апартмани, 8 делукс апартмани.

ПЛАЖА И БАЗЕН   :
Базените се на располагање, како внатрешни така и надворешни базени.Специјално  дизајнирани се сите како би можеле гостите да уживаат во сонцето, а и со поглед на море.Тобоганите се неизбежни како за возрасни, така и за деца.Најдолгиот  базен со  3700м, како и детскиот базен со 50м²,секако и затворениот базен со длабочина од 140цм.

СПОРТ И ЗАБАВА  :
Тимот на професионалци за анимација и забава е задолжен целодневно да ги анимира гостите.Дневните анимации се : утринска гимнастика, курсеви за танц, аеробик, маси за пинг понг, одбојка на плажа, гимнастика во базен, најразлични видови на игри, пикадо, мал фудбал. Амфитеатарот е со капацитет од 1000луѓе и постојано  е на располагање со најразлични видови на забава  во вечерните часови..Вечерна  забавна програма: професионални балетски претстави, како и музички емисии.

СПА ЦЕНТАР  :

Центарот за велнес и спа нуди релаксирање во ментална и физичка смисла.Бесплатно : турска бања, сауна, парна соба, џакузи (која служи и во зимската сезона)Со доплата :масажа, нега на кожата како и нега за тело.

 

www.royalseginus.com

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00 - 10:00 Појадок
10:00 - 11:00 Доцен појадок
13:00 - 14.30 Ручек
18:30 - 21:00 Вечера
00:00 - 07:00 Доцни оброци
12:30 - 15:00 Снек ресторан
16:00 - 23:30 Бистро/Слаткарница
Мини барот во соба се дополнува секој ден со сокови, вода и пиво.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Услугата се наплаќа. Достапни се ресторан за морска храна, италијански, турски, стек хаус, азиски, суши, мексикански и шпански ресторан/кујна.

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно:
Интернет секаде, турска бања, сауна, парна бања, Џакузи, соба за релаксација, сеф, тениско игралиште и опрема, фитнес центар, пикадо, аеробик, Аквапарк, Лунапарк, целодневна анимација, мини клуб, мини диско, игралиште.
Со доплата: Брз интернет, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, осветлување на тениско игралиште, третмани за убавина, доктор, рента на автомобили, роденденска прослава, бањарки, телефон, факс, хемиско чистење.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.