Ново пребарување

ПОЛОЖБА :
Гранада Луксури хотел е лоциран во Белек, со стандарди на квалитет нуди комфорт за време на престој. Лоциран е на 33 км. од Анталија Аеродромот, на 25 км. од ЕХПО и 42 км. одалеченост од центарот на градот Анталија.

УСЛУГА  ULTRA ALL INCLUSIVE  :
07: 00-10:00 Појадок во главниот ресторан, 10:00-11:00 доценпојадок во главниот ресторан, 12:30-14:00 - Ручек во главниот ресторан, 19:00-21:30- вечера во главниот ресторан, 18:30-19:30 - детско бифе во главниот ресторан, диетално и вегетаријанско бифе, ручек и вечера во главниот ресторан,  19: 00-21: 30 А ла карте ресторан, вечера во А-ла карте рестораните, 19: 00-21: 30- Стек ресторан (се плаќа  50 евра), 19: 00-21: 30 - ВИП А-ЛА Карте (Тепенуаки, 50 евра, со надомест 10 евра), 19: 00-21: 30 - Медитерански А-ла карте ресторан (надоместок 10 евра), 12: 00-16: 00 - Акваснек ресторан, 12: 00-16: 00 - Снек ресторан, 10: 00-22: 00 - Вафл ресторан и сладолед, 12: 00-16: 00 - Снек на плажата, 10:00-22:00 - благо, сладолед, 18:00-23:00 - Вино ресторан, , 23:30-02:00 - ноќно бифе во главниот ресторан, 02:00-05:00 - Бистро Медитерански ресторан. 24 часа Лоби бар на терасата, 10:00-24:00 - Витамин бар, 10:00-24:00 - Бар на базен, 10:00-24:00 - Снек бар, 10:00-18:00 - Бар на плажа, 10:00-24:00 Барлар улица. Во овој хотел во склоп на големиот квалитет на гостите им се нуди квалитетно виски, особено Чивас Регал (12 години), Џек Даниелс Џ & Б.

СМЕСТУВАЊЕ :
Check-in   Од 14:00 hours   Check-out  До 12:00 hours
Сите соби во хотелот се климатизирани, опремени со телевизори, сеф и мини бар. Сите се со балкони, приватни купатила со туш.

ПЛАЖА И БАЗЕН :
Ситуиран во Белек во Медитеранскиот регион, 2 км. од Троја Аква и Делфинариум, нуди и внатрешен и надворешен базен. Областа со базени зафаќа 1 750 км. и може да биде достапна со шатл сервис. Должината на плажата е 150 метри во ситен песок, исто плажата е достапна со шатл превоз. Базените имаат 7 големи, 6 мали и 4 суви лизгалици.

СПОРТ И ЗАБАВА :
Дневни активности, професионални ноќни шоуа (Амфитетар), После шоу, Жива музика (1 ден во неделата жива музика и 6 дена пиано во одредени часови), кино, мини диско, мини кино, караоке, стрелаштво, фитнес центар, пинг понг (со топка или ракет), сауна, амам, кино. Големиот клуб за деца, ќе ви го направи престојот посреќен вас и на вашите дечиња, нудат забава, едукација во групи по возраст (0-3), (4-7), (8-12) и (13-17). Големиот Клуб за деца е еден од најголемите и најбезбедните во регионот со сите тие водни лизгалки, свежи паркови, кино во кое се перфомира на различни јазици, детски ресторани, тренери за цел ден со професионалци.

СПА ЦЕНТАР : 
Спа центар поседува Гранада ресортот во Белек, нуди амам, сауна и фитнес центар. Може и да се третирате себеси со масажи и разни третмани за убавина кои се доплаќаат.

 

luxurybelek.granada.com.tr

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ
07:00 - 10:00 Доручек                                                 
10:00 - 11:00 Доцен доручек
11:00 - 16:00 Палачинки
11:00 - 22.00 Сладолед и колачи
12:00 - 16:00 Сладолед и вафли
12:00 - 16:00 Мали оброци
12:30 - 14:30 Ручек
18:00 - 19:00 Детско мени
18:30 - 21:00 Вечера
18:30 - 21:00 А ла карт ресторани
24:00 - 06:00 Ноќно бифе
Шампањ, флаширани вина, сите флаширани пијалоци и свежо цедените сокови се доплаќаат.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ
Стек хаус (со доплата), Тепенјаки (со доплата), Медитерански ресторан (со доплата). Има уште 4 ресторани (со доплата).

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ
Бесплатно: Парна бања, сауна, интернет во соба и низ целиот хотел, лоби бар, бар на плажа, тениска опрема (преку ден), бар на базен, базени (внатрешни и надворешни), тениско игралиште (преку ден), мини фудбалско игралиште (осветлување се доплаќа), Аквапарк, пикадо, пинг понг, детски клуб, павилјони на плажа и покрај базен.
Со доплата: Масажи, пилинзи, третмани за убавина, маркет, забавен парк, трговски центар, бутици, наргиле, перална, телефон, факс, фризер, изнајмување автомобили, хемиско чистење, доктор, осветлување на тениското игралиште, продавница за кожа, златарница, фото сервис, гифт шоп, билијард, куглање, моторни спортови на вода.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.