Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА:
Дозиниа Луксури е хотел со 5 ѕвезди сместен во Кемер, оддалечен 45 км од Аеродром, 35 км од главниот град Анталија и само 10 км од срцето на Кемер. Има голема површина и потполна подготвеност за пречек и престој на деца и возрасни.

СМЕСТУВАЊЕ:
Check in: 14:00 h – Check out: 12:00 h.
Хотелот располага со вкупно 222 соби или 504 легла, распространети на 5 ката. Достапни се стандардни, фамилијарни, супериор соби и 2 свити посебно опремени за лица со хендикеп.

УСЛУГА- ULTRA ALL INCLUSIVE:
Главниот ресторан служи појадок, доцен појадок, ручек, вечера и ноќна закуска врз база на шведска маса, на површина од 1000 м2 внатрешен, и 360 м2 надворешен простор. Се служи интернационална и традиционална турска кујна. Флашираните и свежо цедени пијалоци се наплаќаат. Сите останати локални и увозни пијалоци одредени во концептот се бесплатни. Интернетот е бесплатен низ целиот ресорт.

ПЛАЖА И БАЗЕНИ:
Плажата е песочна со камчиња и од хотелот е оддалечена 10 минути. Опремена е со чадори и лежалки, а достапни се и крпи за на плажа. Хотелот располага со 1 главен базен, 1 детски и 1 беби базен, како и мал Аквапарк со 3 тобогани.

СПОРТ И ЗАБАВА:
Ќе уживате во целодневна анимација за возрасни, посебни шоуа за деца, одбојка на плажа, стрелаштво, пикадо, Спа услуги за нега и релаксација, игри во базен, игри на машини, спортови на вода, друштвени игри, мини клуб, мини диско и музика во живо.

СПА ЦЕНТАР:
Спа центарот е комплетно опремен и се состои од простор за релаксација, сауна, турска бања, парна бања, соби за масажа и салон за убавина.

 

https://dosinialuxuryresort.com

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00 - 10:00 - Појадок
10:00 - 11:00 – Доцен појадок
12:00 - 16:00 – Мали оброци
10:00 - 16:00 – Ѓозлеме и бурек
12:30 - 14:30 - Ручек
14:00 - 18:30 – Торти и сладолед
10:00 - 00:00 – Лоби бар
19:00 - 21:00 – Вечера
23:00 - 00:00 – Супа
00:00 - 07:00 – Сендвичи
Мини бар во соба секој ден надополнуван со безалкохолни пијалоци.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Старотурски и италијански ресторан се доплаќаат. Ресторанот за морска храна е бесплатен еднаш во 7 дена.

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно:
Интернет секаде, турска бања, сауна, соба за релксација, парна бања, солена бања, пикадо, крпи за на плажа, беби кот, одбојка на плажа, фитнес центар, паркинг, Аквапарк, пинг понг.
Со доплата: Масажи, спа третмани, бебиситер, доктор, перална, хемиско чистење, фризер, џет ски, соба за игри.

 

 

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.