Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА:
Лоциран на сама плажа, Џипсофила ресорт се наоѓа во Окучалар-Аланија, на 6 км од Авсалар, 85 км од Аеродром и 90 км од центарот на главниот град.

СМЕСТУВАЊЕ:
Check in: 14:00 h – Check out: 12:00 h.
Ресортот се состои од 47 бунгалови и вили на 2 или 3 спрата. Располага со вкупно 479 стандардни и фамилијарни соби, како и 4 соби приспособени за лица со инвалидитет.

УСЛУГА-ALL INCLUSIVE:
Главниот ресторан служи доручек, доцен доручек, ручек и вечера врз база на шведска маса, со интернационална храна и пијалоци од машини. Достапни се рибен ресторан и ресторан за морска храна со порачка по мени (а ла карт). 5 барови подготвуваат пијалоци во текот на целиот ден. Во услугата се вклучени сите локални и мал дел увозни пијалоци.

ПЛАЖА И БАЗЕН:
Приватната плажа е оддалечена само 2 минути пешачење од хотелот. Песочна, со многу ситни камчиња и уредена со чадори и лежалки. На располагање се 2 надворешни базени и 1 внатрешен, како и 6 тобогани за возрасни. Чадорите, лежалките и крпите се бесплатни, се доплаќа само промената на крпа.

АКТИВНОСТИ И ЗАБАВА:
Достапни се Спа центар, фитнес центар, игри на плажа, игри во базен, водни спортови, целодневна анимација, дискотека, соба за игри, музика во живо.

СПА ЦЕНТАР:
Спа центарот располага со Турска бања, сауна, третмани за лице и тело, масажи и релаксирачки терапии.

 

http://www.gypsophila.net

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07.00 - 10.00 Појадок
10.00 - 11.00 Доцен појадок
12.30 - 14.30 Ручек
12.00 - 16.00 Мини оброци
19.00 - 21.00 Вечера

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Услугата се наплаќа. Достапни се рибен ресторан и ресторан за морска храна.

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно:
Анимација и забава, диско, Турска бања, сауна, фитнес центар, гимнастика, одбојка на плажа, мини фудбал, пикадо, пинг понг, табла игри, тениско игралиште преку ден, интернет, чадори, лежалки, крпи за на плажа.
Со доплата: Интернет кафе, игри на машина, тертмани за лице и тело, масажи, парна бања, фризер, доктор, осветлување на тениско игралиште, билијард, моторни водни спортови.

...Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.