Ново пребарување

ПОЛОЖБА :
Хотелот е лоциран во областа Лара, 10 км. од аеродромот во Анталија и 15 км. од центарот на градот. Хотелот е на сама плажа.

УСЛУГА  ULTRA ALL INCLUSIVE  :
Ултра  се вклучено- шампањ за  добредојде, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, во неделите шампањско, сета  храна и пијалоци  во снек баровите, свежите овошни сокови за време на појадокот и во Витамин барот. Сите домашни и стандардни увозни безалкохолни  и  алкохолни пијалоци, сладолед,  кафе, чај покрај базените и баровите на плажата. А ла карт  рестораните со претходна резервација. Собна  послуга  не се наплатува  од  24:00 до 06:00. Диетална храна  и храна за деца во главниот ресторан. Лукзузните пијалоци, коњакот, цигарите , специјалните вина, увозните  пијалоци  со  доплата  во  А ла  карт рестораните.

СМЕСТУВАЊЕ :
Check-in   Од 14:00 hours   Check-out  До 12:00 hours
Вкупен број  на соби 557. Стандардни соби  486 (32 м2 со поглед на копно, 28 м2со страничен поглед на море, 32 м2 поглед на море, макс. 2+2 лица), 40 фамилијарни соби (45 м2, две одвоени соби со два мини бара, два ТВ и едно купатило, макс.4 лица), 24 ексклузивни соби (36 м2, една голема соба со џакузи во купатило и голема тераса, макс. 3 лица), 6 соби за хендикепирани лица. Се нудат и кралски суите. Сите соби се со балкон или тераса, , поглед на море, страничен поглед на море или градина, купатило со када, туш и фен, централна клима која работи според временски услови, телефон, под со тепих, сеф, мини бар (вода, безалхохолни пијалоци, пиво, чоколади се дополнуваат секој ден), сателитска ТВ и музички канали..

ПЛАЖА И БАЗЕН   :
Песочна плажа со лежалки, чадори  за сонце,  крпи  и душеци кои не се наплатуваат.

СПОРТ И ЗАБАВА  :
Отворен и затворен базен, базен за деца. Аква парк, фитнес центар, сауна, Турска бања, соба со пареа, тениски игралиша, одбојка  на плажа, пинг понг, пикадо, немоторизирани водени спортови, забавен парк за деца (во одредени часови во денот), не се наплатуваат. Опрема и часови за тенис, масажа, пилинг, спа центарот и салонот за убавина, моторните водени спортови и школата за нуркање дополнително се наплатуваат. Забавни  програми преку целиот ден, натпревари и шоу програми навечер, жива музика, Гала вечери, кино. Мини клуб за деца од 04-12 год.

СПА ЦЕНТАР  : 
Ако сакате да се одморите не само физички туку и психички, препуштетесе на професионалниот тим на Ладен Спа. Во Ладен спато  ќе бидете дочекани од професионален тим. Може да ги користите масажите на Далечниот Исток, различни пилинзи, Клеопатра  масажите со млеко и мед, специјални ритуали за тело, нега на кожа, Турски бањи, специјална Рускаи и Финска сауна. Спа центарот зафаќа површина од 2.200 м2.

 

www.delphinpalace.com/

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00 - 10:00 Појадок 
10:00 - 11:00 Доцен појадок 
12:30 - 14:30 Ручек
12:30 - 15:00 Мали оброци 
15:30 - 16:30 Чај и кафе со колачиTea time
18:30 - 21:00 Вечера 
09:30 - 21:30 А ла карт ресторани
23:00 - 24:00 Ноќни оброци
Локалните и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци пијалоци се бесплатни 24/7. Мини барот во соба секој ден е полн со пиво, вода и сокови.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Бесплатно еднаш во 7 дена. Достапни се отомански, италијански, кинески, јапонски, мексикански и ресторан за морска храна.

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно:
Турска бања, сауна, парна бања, фитнес центар, аеробик, водна гимнастика, степ, сурфање (со сертификат), кану, кинотека, базени, Аквапарк, чадори, лежалки, крпи, Лунапарк, интернет насекаде, диско, паркинг, целодневна анимација.
Со доплата: Интернет кафе, масажи, Џакузи, третмани за убавина, телефон, факс, фризер, перална, пеглање, собна услуга, моторни спортови на вода, тениски часови, соба за игри, билијард, куглање.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.