Ново пребарување

Локација:

Држава:

Tурција

Регион:

Aнталија

Ресорт:

Kунду

Aеродром:

17км од аеродром на Анталија .

Растојаније од најблизок центар 20 км

: Анталија

Сместувачки услови:

Сместување со животни:

Не

Check-in/ Check-out : 

Пријхавување по 14:00 ч.на денот на пристигнување, одјавување во 12:00 ч.на денот на заминување.

Соби за непушачи:

Забрането пушење во собите.

Плажа:

Крпи:

бесплатно

Лежалки за сонце

бесплатно

Душеци:

бесплатно

Чадори:

бесплатно

Плажа:

Сопствена плажа со песок

Влез во море

песок

Диско:

бесплатно

Детали:

Во зимската сезона плажата не е во употреба.

Ресторанти и бар:

A la carte ресторанти/бифе

Ла Гондола  (со доплата): Италијанска кујна 
Ел Собреро (со доплатаe): Meксиканска кујна. 
Паша(со доплата): Турска кујна (не работи во зимска сезона). 
Марине (со доплата): Meдитеранска кујна (не работи во зимска сезона). 
Суши (се наплатува): (не работи во зимска сезона). 
Ресторанти раб.саати: од 19:00 до 22:00 (работните денови во ресторантот се во зависност од концептот на хотелот  и временските услови). 
За резервација мозхност, ако има престој повеќе од 7 ноќи, 1 посета во Паша ресторантоти Марина ресторантот е со доплата.
Резервација однапред.

Бар:

Лоби бар 08:00-01:00
Витамин Бар 11: 00-19: 00.
Star 10: 00-01: 00 (не работи во зимската сезона).
Арбат 11:00 - 17:00 (не работи во зимската сезона).
Диско бар 23: 30-02: 00 (не работи во зимската сезона).
Aurora Beach Bar (на плажа) 10: 00-17: 00 (не работи во зимската сезона).
Капитал Сервис Бар 22: 00-07: 00 (работното време варира во зимската сезона)

Диетно мени:

бесплатно.

Распоред на оброци во главен ресторант:

Работно време: појадок 07: 00-10: 30 (бифе), ручек12: 30-14: 30 (бифе), вечера19: 00-21: 30 (бифе), доцна вечера и ран појадок 22: 00-07: 00. 
Во текот на денот закуските се служат во снек ресторантите.

Коцепт на хотел:

Ultra All Inclusive

Детали:

Концептот "Ultra All Inclusive" е во текот на целиот ден, вклучува не алкохолни и алкохолни пијалоци од локален карактер, некои увозни пијалоци и сладолед.
Со доплатасе нелои увозни алкохолни пијалоци и безалкохолни пијалоци-брендирани, како и вина.

Услуги:

Детско креветче:

бесплатно

Детско столче во ресторант:

достапно

Паркинг:

бесплатно

Mини клуб:

достапно

Базен:

достапно

Бербер:

се наплатува

Wi-Fi:

бесплатно

Рента кар:

се наплатува

Детали:

Лекар на барање..
Wi-Fi – во собите и во главниот дел на хотело, бесплатно, Интернет достапен со доплата.
2 отворени базени: главниот базен со површинаthe main pool area is 1938 м2 и еден базен само за возрасни 75 м2, раб.време  08: 00-19: 00. 1 внатрешен базен со свежа вода, со големина од 180 м2 со затоплена вода, во зимски период, раб.време 08: 00-19: 00. 
6 тобогани за возрасни и 3 за деца. 
Аква паркот е отворен од мајдо ноември.

Спа центар:

Хамам:

бесплатно

Сауна:

бесплатно

Maсажа:

се наплатува

Спортови:

Кошарка

бесплатно

Бијард:

се наплатува

Сурфање:

се наплатува

Теретана:

бесплатно

Пинг понг:

бесплатно

Одбојка за на плажа:

бесплатно

Одбојка:

бесплатно

Водени спортови:

се наплатува

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00 - 10:30 Појадок
11:00 - 17:30 Ѓозлеме
12:30 - 14:30 Ручек
12:00 - 16:00 Мали оброци
12:30 - 16:00 Пита
15:00 - 17:00 Сладоледи
12:00 - 17:30 Чај и кафе
19:00 - 21:30 Вечера
19:30 - 22:00 А ла карт ресторани
23:00 - 00:00 Доцни оброци
00:00 - 05:00 Ноќни оброци
24/7 собна услуга (со доплата)
10:00 - 19:00 Приватни павилјони на плажа (со доплата)
Хотелот има утврдено богат концепт на бесплатни локални и увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Бесплатна услуга еднаш во 7 дена. Достапни се турски, италијански, мексикански, медитерански и суши ресторан.

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно:
Коктел за добредојде, мини бар во соба, сеф, фитнес центар, турска бања, сауна, сквош, мини клуб, интернет кафе, целодневни анимации, активности и шоуа, 30 минутен тениски час, тениски реквизити, сурфање (само со сертификат), кану, чадори, лежалки, крпи, интернет во лоби.
Со доплата: Собна услуга, доктор, масажи, центар за убавина, фризер, осветлување на спортски терени, школа за нуркање, хемиско чистење, перална, бебиситер, телефон и факс, спортови на вода, IPTV, павилјони, куглање, интернет во соба.

 

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.