Ново пребарување

Локација:

Држава:

Турција

Регион:

Аланија

Област:

Авсалар

Аеродром:

110 км.

Оддалеченост од најблискиот центар:

18 км до Аланија 

Карактеристики на сместувањето:

Сместување со домашни миленици:

Не е дозволено.

Check-in/ Check-out : 

Пријавување во соба во 14:00 часот на денот на пристигнувањето.
Одјавување од соба во 12:00 часот на пладне на денот на заминувањето.

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Плажа:

Крпи:

Бесплатни

Лежалки

Бесплатни

Душеци:

Бесплатни

Чадори:

Бесплатни

Плажа:

Приватна плажа со песок и камчиња

Должина:

120 метри

Влез во море: 

Песок и камчиња

 

 

Ресторани и барови :

А ла карт ресторани:                           

Турски и Италијански ресторан, со работно време од 19:00-21:00. 
Потребна е резервација. 
Можна е една бесплатна посета.

Барови:

 

Лоби бар - 00:00.
Бар на плажа - 10:00 - 17:00. 
Бар на базен - 10:00 - 23:30.

Диетално мени:

Бесплатно

Распоред во главен ресторан:

Појадок 07:00 - 10:00, доцен појадок 10:00 - 11:00, ручек 12:30 –

14:00, вечера 19:00 - 21:00, вечерна ужина 23:30 - 06:00. Баровите на базен и плажа служат мали оброци во текот на денот.

Концепт:

Ultra  All Inclusive

Детали:

Концептот функционира постојано и вклучува локални алкохолни и безалкохолни пијалоци и сладолед. Со доплата: Увозни пијалоци, свежо цедени сокови.

Услуги:

Детско креветче:

Бесплатно

Столчиња за деца во ресторан:

Бесплатно

Паркинг:

Бесплатен

Мини клуб:

Достапен

Базен:

Достапен

Бербер:

Со доплата

Изнајмување автомобил

Со доплата

Дадилка:

Со доплата

Детали:

 

Бесплатен интернет во лоби и во соба.
Мини клуб за деца од 4 до 12 години со работно време 10:00 - 12:30 / 14:30 - 17:30. 
1 надворешен базен со свежа вода (без греење) од 768 м2.
1 внатрешен базен (без греење) со 90 м2.
2 тобогани со работно време:10:00 - 12:00 / 14:00 - 16:30.

Спа центар:

Амам:

              Бесплатно

Сауна:

              Бесплатно

Масажа:

              Со доплата

Спорт:

Билијард:

Со доплата

Сурфање:

Со доплата

Теретана:

Бесплатно

Пинг понг:

Бесплатно

Одбојка на плажа:

Бесплатно

Спортови на вода:

Со доплата

   

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07.00 - 10.00 Појадок
10.00 - 11.00 Доцен појадок
12.30 - 14.00 Ручек
19.00 - 21.00 Вечера
14.00 - 16.00 Сладоледи
23.00 - 03.00 Диско бар
10.00 - 16.00 Бар на базен
19.30 - 21.00 А ла карт ресторани
23.00 - 06.00 Доцна вечера

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Бесплатна услуга еднаш за време на престој. На располагање се турски и италијански ресторан.

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно
: Базени, бар на плажа, интернет насекаде, сауна, базен на затворено, мини клуб, фитнес центар, парна бања, степ аеробик, анимации, пинг понг, пикадо, тобогани.
Со доплата: Билијард, Џакузи, масажи, третмани за убавина, фризер, фото сервис, бебиситер, перална, хемиско чистење.

 

 

 

 

...Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.