Ново пребарување

ПОЛОЖБА :
Утопиа е хотел со 5 ѕвезди, лоциран во Аланија, на 20 км оддалеченост од центарот на градот, 155 км од Аеродром и само 3 км од античкиот град Сидера.

СМЕСТУВАЊЕ:
Check in: 14:00 h – Check out: 12:00 h.
Достапни се повеќе типови на соби, сите модерно опремени и префинето декорирани.

УСЛУГА-ULTRA ALL INCLUSIVE:
Главниот ресторан служи доручек, доцен доручек, ручек и вечера со интернационална кујна врз база на шведска маса. Отворени се и 3 а ла карт ресторани за посебна вечера по мени. Сите локални и одредени увозни пијалоци се вклучени во концептот, меѓу кои и повеќе видови коктели, сокови, кафиња и свежи пијалоци.

ПЛАЖА И БАЗЕНИ:
Доволно е да се каже дека Утопиа располага со Аквапарк од 15,000 м² и приватна плажа со Сино знаме. Плажата е оддалечена 200 метри и со хотелот е поврзана преку приватен премин и лифт.

СПОРТ И ЗАБАВА:
Уживајте покрај базен, сончајте се на плажа или забавувајте се во најдобриот Аквапарк во областа. Овозможени се и активности како фудбал, кошарка, мини клуб, игралиште за деца, фитнес центар, соба за игри, целодневна анимација, тенис, пинг понг и диско.

СПА ЦЕНТАР:
Спа центарот располага со раскош од 1015 м2, експерти за масажа и прекрасна мистична атмосфера. Располага и со амам, парна бања, џакузи и сауна.

 

www.utopiaworld.com.tr/tr

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00 - 10:00 Појадок
10:00 - 11:00 Доцен појадок
12:30 - 14:00 Ручек
18:30 - 21:00 Вечера
00:00 - 01:00 Ноќна ужина
01:00 - 06:00 Ран појадок (само пред check in и после check out)
12:30 - 16:30 Ресторан на плажа
14:30 - 16:30 Сладоледи
12:00 - 17:00 Ѓозлеме
23:00 - 03:00 Диско бар
Мини барот во соба се надополнува бесплатно секој ден само во свитите..

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Услугата се наплаќа. Достапни се италијански, отомански и ресторан за морска храна.

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно:
Турска бања, сауна, парна бања, Џакузи, немоторни спортови на вода, фитнес центар, пинг понг, интернет насекаде, амерички, руски и француски билијард, тениско игралиште и рекети (со депозит), Аквапарк, мини фудбалско игралиште, мини диско, целодневна анимација.
Со доплата: Масажи, спа терапии, моторни спортови на вода, свежо цедени сокови, фризер, перална, доктор.

...Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.