Ново пребарување

ПОЛОЖБА :
Хотелот се наоѓа во Турклер, 18 км  од центарот на Алања , а на  100 км од аеродромот на  Анталија.

УСЛУГА ULTRA ALL INCLUSIVE   :  
Ефталиа Аква ресортот и спа, нуди алакарт  ресторан во кој се  служи појадок, ручек и вечера со богато бифе каде има понуда на  мешавина на национални и интернационални јадења .На плажа се служи и скара од месо и морски плодови. Можете да ги вкусите турски, отоманската и италијанска храна .Ултра алл инклузив пакетот е  вклучен  (до поаѓање од хотел на денот на заминување): Појадокот е  од 7,00ч  изутрина До 10.00 ч изутрина, ручек од 12.30 часот изутрина до 14,00ч и вечерата  од 19,00 до 21,00Пред ручек закуската е вклучена во четирите избрани ресторани во ЕФТАЛИА ОСТРОВОТ.Вода, безалкохолни пијалоци, локални  пива и вино вклучени со ручек и вечера.Вода, безалкохолни пијалоци, кафе, чај и локални алкохолни пијалоци во кој било бар на меѓусебно поврзани  ресторани на Ефталиа Марин , одностно сите гости од Ефталиа хотелите  можат да ги уживаат пијалоците и храната во сите ресторани на кои и да било хотел од групацијата Ефталиа.Еднаш  неделно се нуди алакарт услугата  во еден ресторант од било кои четири алакарт ресторани на Ефталиа островот.Сладолед се нуди од 10.00 изутрина  12.00 и од 14,30-16,00 часот  во барот на Аква  на Ефталиа островот.

СМЕСТУВАЊЕ :
Check-in   Од 14:00 hours   Check-out  До 12:00 hours
Аква хотелот нуди соби  стандардни двокреветна, фамилијарна соба(со една соба)  и фамилијарна соба со две соби.

ПЛАЖА И БАЗЕН   :
Базените се специјално дизајнирани за гостите што сакале да пливаат со лежалки во вода. Базените се чистат секојдневно во најголеми хигиенски услови и може да се ужива во Релакс Базенот, Обичниот базен, Базените во вилите и сл.

СПОРТ И ЗАБАВА  :
Анимација со професионални аниматори по цел ден.Вечерни забави  со различна програма во амфитеатарот секоја вечер, како и  џез вечери Билијард, фудбал на маса, игри за деца

СПА ЦЕНТАР  :
Спа објекти вклучуваат турска бања, сауна и масажа услуги; Фитнес сала е исто така достапна. Игри од типот, на пикадо и пинг-понг. Исто така постои и игралиште за деца.
 
 
www.eftaliahotels.com/en/eftalia-aqua-resort
 

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00 - 10:00 Доручек
10:00 - 11:00 Доцен доручек
11:00 - 16:00 Тестенини
12:00 - 17:00 Снек кетеринг
12:30 - 14:00 Ручек
19:00 - 21:00 Вечера
Локалните алкохолни и безалкохолни пијалоци се бесплатни 24/7. Увозните пијалоци, свежо цедените сокови и турското кафе се наплаќаат. Мини барот во соба е полн со вода. Влезот во дискотека е бесплатен, а пијалоците се наплаќаат.

A LA CARTE RESTAURANTS:
Бесплатна услуга еднаш во 7 дена. На располагање се Италијанска и Отоманска кујна. 

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно:
Сауна, Турска бања, паркинг, диско, лоби, базени, пинг понг, анимација, кошарка, одбојка, фитнес центар, одбојка на плажа, тобогани, пикадо, фудбалско игралиште, игралиште, мини клуб, детско бифе, користење на Ефталиа островот.
Со доплата: Масажи, парна бања, доктор, фризер, осветлување на тениско игралиште, перална, рента на автомобили, телефон, факс, интернет кафе, моторни спортови на вода, пилинзи, третмани за убавина, Џакузи, билијард, тениско игралиште, бебешка количка (на барање).

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.