Ново пребарување

ПОЛОЖБА :
Хотелот се наоѓа во Турклер, 18 км  од центарот на Алања , а на  100 км од аеродромот на  Анталија.

УСЛУГА - ALL INCLUSIVE   :  

Хотелот располага со 3 ресторани каде се служат појадок, ручек и вечера.Можете да ги вкусите отоманската, италијанската и турската кујна во ресторанот. Барови служат освежителни пијалаци и закуски.Стандардно ултраоллинклузив пакетот, во  Ефталија Вилич се нуди  (до заминување од хотелот на денот на заминување):Појадок 07:00-10:00, ручек 12:30-14:00 и вечера 19:00-21:00.Ручекот се служи во  четирите  ресторани.Вода, безалкохолни пијалаци, локално пиво и вино вклучени се со  ручекот  и вечерата.Еднаш неделно, алакарт услугата може да се искористи  во хотелот или во едн  од четирите избрани алакарт  ресторани во Ефталија островот.Сладолед 10:00-12:00 и 14:30-16:00 во барот на Ефталија островот .Пиво и безалкохолни пијалаци се служат во  Ефталија остров од 10.00 изутрина до полноќ.

СМЕСТУВАЊЕ :
Check-in   Од 14:00 hours   Check-out  До 12:00 hours
Сместувањето е во Стандардна соби, стандардна голема соби и во фамилијарни соби.

ПЛАЖА И БАЗЕН   :
Плажата е на само 100 м од хотелот, како и водениот парк  со сопствен базен(надворешен и внатрешен базен).Базен за деца со игротека. Водениот парк е сместен на Ефталија островот.Воденио парк во Eталиа  островот  нуди вкупен број од 19 тобогани за различни возрасти. Работно време се 10:00-12:00 и 13:30-17:00 Инаку тобоганите се за возраст од  најмалку 11 години и висина од 130cm..   

СПОРТ И ЗАБАВА  :

Анимации започнуваат со активности во базените и се со траење во текот на целиот ден .Забва и програма,  во текот на целиот ден и до доцна во ноќта, посебна понуда за гостите  во амфитеатарот, со  џез музика. Во центарот за забава и релаксација се нуди билијард, фудбал на маса, игри за деца.

СПА ЦЕНТАР  :

Спа објектите  вклучуваат турска бања, сауна и масажа услуги; фитнес сала е исто така достапна.Достапни се  пикадо и пинг-понг во Ефталија  Аква, како и детско игралиште.

 

www.eftaliahotels.com/en/eftalia-village-hotel

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00 - 10:00 Доручек
10:00 - 11:00 Доцен доручек
11:00 - 16:00 Чај и колачи
12:00 - 16:00 Мали оброци
12:30 - 14:00 Ручек
14:00 - 16:00 Сладоледи
19:00 - 21:00 А ла карт ресторани
19:00 - 21:00 Вечера
23:30 - 24:30 Ноќна закуска
Локалните алкохолни и безалкохолни пијалоци се бесплатни од 10:00 до 23:00 часот. Сите пијалоци се служат во чаша. Мини барот во соба се надополнува со вода секој ден. Влеазот во дискотека е бесплатен, пијалоците се наплаќаат.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Скара ресторан (со доплата), Азиски ресторан (со доплата), Италијански ресторан (со доплата), Отоманска кујна (со доплата).

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно
: Сауна, турска бања, главен ресторан, лоби бар, пинг понг, фитнес центар, пикадо, одбојка на плажа, анимација, тениско игралиште, кошарка, тобогани и базени, мини фудбал, игралиште, детско бифе, мини клуб, детска анимација.Со доплата: Парна бања, масажи, хемиско чистење, фризер, осветлување на тениско игралиште, доктор, трговски центар, свежо цедени сокови, турско кафе, телефон и факс, моторни спортови на вода, билијард.

 

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.