Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА:
Корнелиа Делукс е лоциран во Белек, на 4 км од центарот, 35 км од Аеродром, 10 км од Кадрије и 45 км од главниот град.

СМЕСТУВАЊЕ:
Check in: 14:00 h – Check out: 12:00 h.
Хотелот располага со 358 соби или вкупно 750 легла. Собите се чистат секој ден а чаршафите се менуваат секој втор ден. На располагање се 3 соби приспособени за лица со хендикеп.

УСЛУГА-ULTRA ALL INCLUSIVE:
Достапни се 2 главни ресторани, еден за гостите на вилите и еден на хотелот. Служат доручек, доцен доручек, ручек, вечера и ноќно бифе врз база на шведска маса. Во сите барови и ресторани пијалоците се служат во стиропорни чашки одобрени од главната здравствена установа. Во концептот се вклучени сите локални алкохолни пијалоци, свежи и концентрирани пијалоци, негазирани сокови, топли напитоци, вина и стандардните увозни пијалоци како водка, рум, џин, текила, коњак и пиво.

ПЛАЖА И БАЗЕНИ:
Приватна, прекрасна песочна плажа со голем простор и комплетна опременост. Хотелот располага со 2 главни базени, 2 детски базени, базен со тобогани, беби базен и спа базен.

СПА ЦЕНТАР:
Красула Еко Спа е распространет на 2 нивоа. На приземје се бесплатните услуги, како сауна, парна бања, шок тушеви, турски амам и соба за релаксација. На вториот кат се услугите кои се плаќаат, како масажи, третмани за релаксација, холистични терапии и програми од далечниот Исток.

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00 -10:00 Појадок
10:00 - 19:00 Сладолед
12:00 - 16:00 Мали оброци
12:00 - 16:00 Вафли и палачинки
12:00 - 19:00 Брза храна
12:30 - 14:30 Ручек
16:30 - 18:00 Кафе и чај
19:00 - 21:30 Вечера
00:00 - 01:30 Ноќно бифе
Голем избор на локални и увозни пијалоци бесплатно 24/7. Енергетските пијалоци и некои брендови се доплаќаат. Мини барот во соба секој ден се дополнува со вода, кока кола, фанта, минерална вода, овошни сокови, спрајт, пиво и диетална кока кола.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Бесплатна услуга еднаш за време на престој (неопходна е резервација). Достапни се скара ресторан, француски, медитерански, италијански, источна кујна и турски ресторан.

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно:
Сауна, турски амам, парна бања, спа базен, Џакузи, шок базен, соба за релаксација, интернет насекаде, пикадо, пинг понг, одбојка на плажа, бадминтон, сурфање, билијард, шах, анимации, шоуа, забави, фитнес центар, тениско игралиште, професионално фудбалско игралиште, детски базен, детски активности, соба со играчки, спортски активности за деца.
Со доплата: Масажи, третмани во турски амам, третмани за убавина, моторни водни спортови, куглање, осветлување на тениско игралиште, голф, јавање коњи (еднаш неделно).

...Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.