Ново пребарување

ПОЛОЖБА :
Корнелиа Дајмонд е хотел со 5 ѕвезди, изграден на површина од 200,000 м2. Од Аеродромот е оддалечен 40 км, а од центарот на Белек само 2 км.

СМЕСТУВАЊЕ:
Check in: 14:00 h – Check out: 12:00 h.
Располага со вкупно 571 соба, вклучувајќи Стандардни, Егзекјутив и Фамилијарни типови. Сите се луксузно декорирани и комплетно опремени, соодветни за комфорен престој од висока класа. Собите се со поглед кон градини, поглед на море или поглед на базени.

УСЛУГА  ULTRA ALL INCLUSIVE  :
Специјалната услуга подразбира доручек, доцен доручек, ручек и вечера во главниот ресторан. Храната се сервира врз принцип на шведски маси. Вклучени се и специјалитети од интернационалната кујна, пекарски компир, торти, колачи, сладоледи, овошје, салати, ѓозлеме и полноќна ужина. Отворени се и вкупно 9 а ла карт ресторани, од кои 1 е бесплатен, останатите со доплата. За нивно користење е неопходна претходна резервација.

ПЛАЖА И БАЗЕН:
Приватната песочна плажа е оддалечена само 5 минути пешачење. Долга е 250 метри, широка 55 метри. Хотелот поседува 12 базени со различна големина и за различни возрасти, како и 6 тобогани за возрасни и 4 за деца.

СПОРТ И ЗАБАВА:
Детски шоуа секоја недела, вечерна забава, музика, интерактивни игри, специјални претстави, тениски игралишта, голф терен, куглање, билијард, интерактивна соба, водни спортови и моторни спортови (со доплата).

СПА ЦЕНТАР:
Луксузниот Спа центар се протега на површина од 5,000 м2, на 2 спрата и е поделен на 3 секции: Спа Релакс, Спа Луксуз и Приватено Спа. Нуди огромна лепеза на услуги, вклучувајќи, Турска бања, повеќе типови на сауни, парна соба, масажи и голем избор на терапии и третмани за нега и убавина.

 

http://corneliaresort.com

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.