Ново пребарување

ПОЛОЖБА :
Хотелот зафаќа површина од 140.00 м2. Лоциран е во популарната туристичка зона Кемер во Анталија, во областа Кириш во подножјето на планината Олимпус. Се наоѓа веднаш покрај море и е награден за својата архитектура. Оддалечен е 70 км од аеродромот и 60 км од градот Анталија.

УСЛУГА ULTRA ALL INCLUSIVE  : 
Главниот ресторан располага со простор за вкупно 1.500 гости, внатре и надвор заедно. Менито е на база на шведска маса и се дели на интернационална кујна, диетални оброци и детски оддел. Лимак Лимра вклучува 5 а ла карт ресторани. Ресторанот “Казан” приготвува Турска кујна и специјалитети, “Понте Вечио” приложува секакви видови на италијанска храна и вина. Барот “Ликија” е познат по вкусните пијалоци и коктели кои се служат покрај базен.

СМЕСТУВАЊЕ :
Check-in   Од 14:00 hours   Check-out  До 12:00 hours
Во главната зграда се наоѓаат стандардните соби, собите со џакузи, фамилијарните соби и специјалната куќа која се состои од 4 стандардни соби од по 25 м2 и една Паша суита од 40 м2. Оние сместени во куќата покрај Ултра, имаат и дополнителна делукс услуга и посебен третман. Достапни се и соби за лица со инвалидитет. Сите соби задолжително се опремени со ТВ, ламинат и мини бар. Бањите имаат туш кабина и фен.

ПЛАЖА И БАЗЕН   :
Хотелот располага со еден внатрешен и четири надворешен базен со вкупна зафатнина од 4.500 м2, зимскиот затворен базен со слатка вода е 300 м2 голем, а постои и базен за анимации, Лимак Парк базен и Фејм базен. Хотелот има своја приватна плажа обколена со зеленило. 

СПОРТ И ЗАБАВА  :
Театарот Аспендос, Фазелис (историско место на 20 мин возење од Лимак Лимра), џип сафари, градчето покрај пристаниште Олимпос (2 часа оддалеченост од Лимак Лимра), екскурзија со брод. Фудбал е главен спорт и Лимра располага со пет фудбалски терени со различни големини. Има тениски терени, голф терен, простор за одбојка на плажа, вечерна и ноќна забава, 6 базени и комплетно опремен фитнес центар. Соба за игри, воден парк, детски клуб, сквош, бибилиотека, продавници.

СПА ЦЕНТАР  :

Спа просторот располага со соба за масажа, хамам, базен на затворено, соба за релаксација и одвоен фитнес центар. Ентериерот е релативно темен и удобен, со дрвен под и камчиња. Собата за релаксација има двојни и единечни кревети и крпи за секого. Собите за масажа наликуваат на приватни спални соби. Хамамот е со средна големина и елегантно декориран. Просторот каде што е затворениот базен е со стаклен таван.

 

limakhotels.com/

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00 - 10:00 Појадок
10:00  -11:00 Доцен појадок
12:00 - 17:00 Мали оброци
12:00 - 17:00 Слаткарница и сладоледи
12:30 - 14:30 Ручек
19:00 - 21:30 Вечера
Локалните алкохолни и безалкохолни пијалоци се бесплатни 24/7. Мини барот во соба секој ден се полни со вода, сокови, сода и пиво.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Рибен ресторан (со доплата), скара ресторан (со доплата), италијански ресторан (со доплата), кинески ресторан (со доплата), турска кујна (со доплата).

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно:
Кинотека, менувачница, главен ресторан, сеф, лоби бар, интернет, тениско игралиште, базени, тобогани, пинг понг, Џакузи, фитнес центар, пикадо, целодневна анимација.
Со доплата: Масажи, рента на автомобили, осветлување на тениско игралиште, фризер, соба за игри, доктор, интернет, хемиско чистење, свежо цедени сокови, пилинзи, третмани за убавина, бебиситер.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.