Ново пребарување

ПОЛОЖБА :
Старлаит   Хотелот  е  оддалечен  80 км  од Анталија аеродром (55 мин.) Хотелот  отворен во 2008 година на 310 000м2.

УСЛУГА  ULTRA ALL INCLUSIVE  :
Во главниот ресторан на хотелот се служи  појадок, ужина, ручек и вечера  со  вкусови од  многу меѓународни  кујни. Ресторанот има  капацитет  за 1.100 лица. Ресторанот за  возрасни има капацитет од 350 седишта.  Ресторанот  снек има капацитет од 600 седишта. Овде  задоволството  е големо, се  уживаат разноврсни  вкусни  јадења. Затворен простор  има  400 лица и отворен простор  има капацитет  за 700 лица. Се нудат дванаесет а ла карт ресторани. Медитерански, италијански, француски, вкусови од индиската кујна, руската кујна, турската, јапонската како и скара ресторан.

СМЕСТУВАЊЕ :
Check-in   Од 14:00 hours   Check-out  До 12:00 hours
Собите на хотелот се распоредени во главна зграда и во клуб делот на самиот хотел.Во главната зграда: Делукс соба со поглед на градина и со поглед на море.Јуниор свита, џакузи апартман со поглед на градина и со поглед на море. Во клуб делот се сместени:претседателски апартман, клуб супериор соба, клуб џакузи, клуб џакузи дуплекс, клуб дуплекс фамилијарна соба и супериор стандард соба.

ПЛАЖА И БАЗЕН:
Се наоѓа на медитеранскиот брег, овој луксузен хотел се  карактеризира со  4 отворени базени,приватна плажа и спа центар.

СПОРТ И ЗАБАВА :
Затворени  и отворен базени, мини клуб, тенис, сквош, пинг понг, одбојка на плажа, мини фудбал, пикадо, аеробик,  гимнастика во вода,кошарка, аквапарк, јога ,фитнес програми, сурфање, катамаран, кано, тенис лекции, тенис , нуркачко  училиште, куглање, уметничко лизгање , јавањето, мини голф.

СПА ЦЕНТАР : 
Спа центарот е со површина  од 6000м2.Во еден дел ќе бидат пречекани  со  турската традиција  на капење ,релаксација  и  детоксикација. Има соби посебно за сите бањи, како што се, аромотерапија парна соба, сол магла соба, био сауна, руски сауна, фонтана со снег бања, шок базен, бања авантура.Хотелот нуди  соби за нега на кожата и масажа соби, со музика  ВИП собите  за масажи, бањи, тушеви, гардероби и системот за климатизација.

 

www.starlight.com.tr
.

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ
07:00 - 10:00 Појадок
10:00 - 11:00 Доцен појадок
10:30 - 17:30 Сладоледи
12:00 - 16:00 Скара
12:30 - 14:00 Ручек
12:30 - 15:00 Мини оброци 
15:30 - 16:30 Чај, кафе, колачи 
19:00 - 21:00 Вечера
23:00 - 24:00 Вечерна супа
01:00 - 06:00 Ноќни оброци

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Медитеранска кујна (бесплатно), француска кујна (бесплатно), италијански ресторан (бесплатно), индиски ресторан (бесплатно), мексикански ресторан (бесплатно), руска кујна (бесплатно), јапонски ресторан (со доплата), морска храна (со доплата), морска храна (со доплата), скара (со доплата) и турска кујна (бесплатно).

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно:
Секојдневно полнење на минибарот, свежо цедени сокови за доручек и доцен доручек, Турска бања, сауна, фитнес центар, базени, Аквапарк, мини клуб, анимации, степ, аеробик, пинг понг, пикадо, стрешатво, одбојка на плажа, кошарка, мини фудбал, ѕидови за искачување, интернет, тениско игралиште.
Со доплата: Увозни и луксузни пијалоци, Таласо спа центар, моторни водни спортови, билијард, перење и пеглање, бебиситер 4+ (под таа возраст е бесплатно), јавање на коњи, соба за игри, телефо, факс, доктор, осветлување на тениско игралиште и опрема, голф, роденденски забави.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.