Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА:
Ултра луксузен хотел сместен во прекрасна зелена област, на површина од 110,000 м2 и 35 км оддалеченост од аеродромот, 2 км од центарот на Белек и 15 минути од голф терените.

СМЕСТУВАЊЕ:
Check in: 14:00 h – Check out: 12:00 h.
Располага со вкупно 583 соби и 1200 кревети, распространети на 6 спрата со 6 лифтови. Поделени се на соби во главната зграда и во лејк куќи опколени со неверојатна природа. Сите соби се удобни, ултра модерни и комплетно опремени.

УСЛУГА- ULTRA ALL INCLUSIVE:
Главниот ресторан служи доручек, доцен доручек, ручек, вечера и ноќни оброци врз база на богата шведска маса. Достапно е и посебно детстко мени и бебешка храна. Собната услуга е бесплатна од 02:00 до 07:00 часот. Ела располага со 11 барови кои служат бесплатни локални  и увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, кафиња, чаеви, ладни сокови, коктели, сладолед и грисини.

ПЛАЖА И БАЗЕНИ:
Приватната чиста песочна плажа се наоѓа веднаш пред хотелот, долга 270 метри, со плиток влез во морето. На располагање се голем главен базен, 5 тобогани, внатрешен базен, 3 детски базени и еден детски базен на затворено. Сите се полни со свежа вода.

СПОРТ И ЗАБАВА:
Целодневна анимација, тениски игралишта, кошарка, одбојка на плажа, фудбал, мини голф, пикадо, Спа центар, спортови на вода, сурфање, Аквапарк, кино, билијард, часови по танц, табла игри, патека за пешачење и џогинг околу хотелот, уметничко студио, игри на машина, забавен парк, DJ, караоке, музика во живо, професионални шоуа.

СПА ЦЕНТАР:
Спа центарот на Ела е неверојатен во секој поглед. Нуди третмани за убавина, програми за нега, масажи од различен тип, ВИП релаксација, сауна, амам, фитнес центар, јога, медитација и комплетно Спа центарот на Ела е неверојатен во секој поглед. Нуди третмани за убавина, програми за нега, масажи од различен тип, ВИП релаксација, сауна, амам и фитнес центар.

 

www.elaresort.com

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ
07:00 - 10:00 Појадок
10:00 - 11:00 Доцен појадок
12:30 - 14:30 Ручек
19:00 - 21:30 Вечера
14:00 - 18:00 Слаткарница
23:00 - 03:00 Диско
10:00 - 18:00 Бар на плажа
10:00 - 00:00 Бар покрај базен
19:30 - 21:30 А ла карт ресторани
02:00 - 07:00 Собна услуга (бесплатно)
02:00 - 07:00 Собна услуга (со доплата)
Мини барот во соба се дополнува секој ден со вода, млеко, фанта, спрајт, кока кола, диетална кока кола и пиво.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Услугата се наплаќа. Достапни се отомански, јапонски, мексикански, италијански, егејски и рибен ресторан.

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно:
Целодневна анимација, тениски игралишта, кошарка, одбојка на плажа, фудбал, мини голф, пикадо, Спа центар, спортови на вода, сурфање, Аквапарк, кино, билијард, часови по танц, табла игри, патека за пешачење и џогинг околу хотелот.
Со доплата: Уметничко студио, игри на машина, забавен парк, DJ, караоке, музика во живо, професионални шоуа.

 

...Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.