Ново пребарување

ПОЛОЖБА :
Кристал Параисо Верде Ресорт се наоѓа на 40 км. одалеченост од  Анталија Интернационалниот аеродром и 50 км. од центарот на Анталија, 11,7 км. е одалечен од градот Белек.

УСЛУГА ULTRA  ALL INCLUSIVE  :
Концептот УАИ започнува со топло добредојде на нашите гости одма по пристигнувањето со Турски традиционални слатки и чаша од Турски свеж пијалок наречен “шербет“. Продолжуваме со традиционалното Турско гостопримство, со голем избор на храна и пијалоци т.е. 24 часовна услуга. Се наплаќаат:  собна послуга 24:00 - 10:00, увезени пијалоци, Мексикански а-ла карте ресторан, Морски а-ла карте ресторан. Бесплатно: Турска куња, Италијански а-ла карте ресторан ( 1х по престој, по ресторан), Лоби бар, Лоби Лонџ, Палмерас Гарден бар, Релакс бар, Плажа бар, Базен бар, Сафир Диско бар, КОктел бар,МИни бар ( лесни пијалоци/ се полни дневно).

СМЕСТУВАЊЕ :
Check-in   Од 14:00 hours   Check-out  До 12:00 hours
Сите соби се комфортни, дизајнирани за прекрасен престој. Собите се опремени: под од ламинат или керамички, балкон, клуч-карта систем, аир кондишн, сателитска ТВ, музички канали, мини бар, сеф, директна телефонска линија, интернет, аларм за пожар, во купатилото има телефон, фен, туш, 220 волти електрични уреди. Непушачки и соби и  соби за хендикепирани се достапни во хотелот.

ПЛАЖА И БАЗЕН   :
Хотелот е на 6 минути пешачење од плажата. Сместен во 8 згради на површина од 42 000 м2 меѓу Белек и областа Богаскент, Параисо Верде има500 метри приватна плажа со аква парк и многу градини.

СПОРТ И ЗАБАВА  :
Се доплаќаат: Билијард, куглање, видео игри, мал фудбал, тенис, џет ски, банана, кану, сурфање со лиценца, голф. Бесплатно: тениско игралиште, кошарка, одбојка, фитнес, пинг понг, игри со топка во вода, аеробик, пикадо, мини голф, кино.

СПА ЦЕНТАР  : 
Се наплаќаат: спа центар, фризер, шопинг центар, масажи, доктор, перална, интернет кафе. Бесплатно: турска бања, сауна, парна бања, руска бања, внатрешен базен, џакузи, паркинг, сеф, лежалки, чадори и крпи на плажата и покрај базените (без депозит со картичка), интернет во собите, лоби, бесплатен интернет и во лобите и јавните места.
 
www.crystalhotels.com.tr/en/hotel/crystal-paraiso-verde-resort---spa/20

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00 - 10:00 Доручек
10:00 - 11:00 Доцен доручек
12:00 - 16:30 Пица  
12:30 - 14:30 Ручек
15:00 - 17:00 Сладоледи
17:00 - 18:00 Чај, кафе и колачи
23:00 - 01:00 Вечерна закуска
01:00 - 07:00 Ноќни закуски
Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци се бесплатни 24/7, а некои увозни од 10 до 01 часот, инаку се наплаќаат. Мини барот во соба се надополнува со сокови секој ден.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Турски и Италијански ресторан бесплатно еднаш неделно. Мексикански (со доплата) и Морска храна (со доплата).

АКТИВНОСТИ И УСЛУГИ:
Бесплатно:
Воден парк, главен ресторан, лоби, паркинг, интернет, бар, сауна, внатрешен и надворешен базен, тениско игралиште, мини голф, пинг понг, фитнес центар, пикадо, кошарка, тобогани, детски базен, детско игралиште, детско бифе, мини клуб, анимација за деца и возрасни.
Со доплата: Масажи, осветлување на тениски терени, изнајмување автомобили, свежо цедени сокови, перална, трговски центар, хемиско чистење, телефон, факс, доктор, центар за убавина, пилинзи, третмани, куглање, билијард, бебиситер.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.