Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА:
Даима Биз е модерен хотел лоциран во Кемер-Анталија, на 7 км оддалеченост од градскиот центар, 56 км од аеродромот во Анталија и 40 км од главниот центар на Анталија.

СМЕСТУВАЊЕ:
Check in: 14:00 h – Check out: 12:00 h.
Хотелот располага со вкупно 525 соби или 1050 кревети. Достапни се повеќе видови: стандардни, фамилијарни, големи соби и капетански свити. Сите соби се одлично одржани и чисти, комплетно опремени и модерно декорирани.

УСЛУГА-УЛТРА АЛЛ ИНКЛУСИВ:
Главниот ресторан служи доручек, доцен доручек, ручек, вечера и ноќна закуска по отворено мени и интернационална храна. Вклучени се и брзи оброци, кафе, чај и локални алкохолни и безалкохолни пијалоци. Се служат во 4 барови со различна тематика. На располагање се и детско и диетално мени. Мини баровите во соба се полни со разни пијалоци на пристигнување, а следните денови се полнат само со вода.

ПЛАЖА И БАЗЕН:
Даима Биз поседува 350 метри приватна плажа со бесплатно користење на чадори и лежалки. Крпите за на плажа се даваат една по лице со депозит. Овозможени се 7 базени со различна големина и тобогани за возрасни и деца.

СПОРТ И ЗАБАВА:
Меѓу активностите вклучени во концептот се мини клуб, џуниор активности, тинејџерска забава, дневна и вечерна анимација, вечерни шоуа, табла игри, музика во живо, тениско игралиште, часови по танц, гимнастика, фудбалско игралиште, одбојка на плажа, мини голф и не-моторни водни активности.

СПА ЦЕНТАР:
Спа центарот овозможува бесплатно користење на Турска бања и сауна. Со доплата можете да уживате во масажи, третмани за убавина, пилинзи или ВИП џакузи.

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07.00 - 10.00 Појадок
10.00 - 10.30 Доцен појадок
12.30 - 14.30 Ручек
16.00 - 17.00 Сладоледи
18.30 - 21.30 Вечера
12.00 - 17.00 Брза храна
10.00 - 00.00 Лоби бар

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
2 ресторани на располагање, рибен и турски, со доплата и претходна резервација.

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно
: Целодневна анимација, мини голф, бадминтон, базени, сауна, фудбал, мини клуб, пикадо, тениски терен, Аквапарк, ТВ соба, парна бања, паркинг, сеф, интернет во лоби.
Со доплата: Масажи, фризер, салон за убавина, моторни спортови на вода, бебиситер, куглање, билијард, видео игри, Џакузи.

...Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.