Ново пребарување

ПОЛОЖБА :
Хотелот е лоциран на 70 км од аеродромот во Анталија, 17 км од Кемер, Текирова, во непосредна близина на морето. Од 1995 година стои на понуда со 551 соба, изграден сред борова шума која брои 1.601 дрво и зафаќа 100.000 м/2. Крајбрежјето има должина од 285 м.

УСЛУГА  ULTRA ALL INCLUSIVE  :
Во Марти Мира во главниот ресторан се припрема разновидна храна декорирана со многу внимание. Секој ден е свежа и за сечиј вкус, од Медитеранска, Турска, Источна, Италијанска кујна па се до риба, месо и морски плодови. Виното и соковите се вклучени, како и крпите за во спа. Оброците се служат или во климатизиран затворен простор или на отворено во природа.

СМЕСТУВАЊЕ :
Check-in   Од 14:00 hours   Check-out  До 12:00 hours
Удобноста во собата вклучува клима, мермерен под и теписи. Простор за дополнителен кревет, голема тераса или балкон, телефон, детектор за чад, сеф, сателитска ТВ со 48 канали, специјален инфо канал, музички канал, туш кабина, фен во голема бања. Интернетот е бесплатен. Свежа и минерална вода се доставуваат секој ден.

ПЛАЖА И БАЗЕН :
Сместена помеѓу Олимпос и античките Фазелис е кристално чистата плажа со сино знаме, распространета покрај бујното зеленило на Кемер. Има добивано повеќе награди, и е по сите стандарди за чиста околина. Плажата е долга 300 м, а располага и со терени за одбојка на песок, водни спортови и простор за детски игри. Може да се закупат и павиљони. Базените со свежа вода се под отворено небо со вкупна површина од 1.865 м/2, а детскиот базен од 65 м/2 е направен по сите стандарди за заштита на најмалите.

СПОРТ И ЗАБАВА :
Хотелот располага со фитнес центар, тениски терени, маси за пинг-понг, Спа центар, мал аквапарк, трговски центар во близина, школа за нуркање, билијард маси, вечерна забава, моторни спортови на вода (со доплата) и еден од најдобрите детски клубови во областа со огромен избор на програми и активности за децата од 4 до 11 години.

СПА ЦЕНТАР:
Спа центарот е со големина од 300 м/2 и нуди Турска бања, сауна, просторија за релаксација, базен на затворено и третмани изведувани од професионални терапевти. Располага и со соба за масажа. Уживајте во Турската бања со традиција од илјада години наназад во мистична и релаксирачка околина.

 

http://www.marti.com.tr/myra

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00 - 10:00 Појадок
10:00 - 11:00 Закуска
12:30 - 14:30 Ручек
11:30 - 16:30 Ѓозлеме
19:00 - 21:30 Вечера
19:00 - 21:30 А ла карт ресторани
23:30 - 01:00 Супи
10:00 - 00:00 Лоби бар

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Услугата се наплаќа. Достапни се ресторан за морска храна, турски и интернационален.

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно:
Турска бања, сауна, базен на затворено, одбојка, кошарка, часови по танц, пикадо, фитнес, целодневна анимација, игри во базен, диско, немоторни спортови на вода, караоке, ватерполо, детски клуб, мини диско.
Со доплата: Масажи, нега на кожа, пилинзи, пена третман, фризер, часови по тенис, осветлување и опрема, моторни спортови на вода.

 

 

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.