Ново пребарување

ПОЛОЖБА :
Ресортот Алва Дона се наоѓа во областа Богаскент, на површина од 64 000 м2, 40 км.одалечен од Анталија Аеродромот и 50 км. од центарот на Анталија. Со приватна плажа ресортот е лоциран во Белек на само 8,2 км. од центарот на градот.

УСЛУГА  ULTRA ALL INCLUSIVE  :
Во главниот ресторан може да уживате во отворено бифе со интернационална храна ,појадок, доцен појадок, ручек, вечера, касна вечера. Гостите на хотелот може и да одберат еден од 7 те а- ла карт ресторани, Ориентален, Италијански, Мексикански и Турски....во кои се служи или внатре или надвор зависно од времето..

СМЕСТУВАЊЕ :
Check-in   Од 14:00 hours   Check-out  До 12:00 hours
Комфортни стандардни соби со површина од 25 - 27м2 кои се опремени со балкон, со единечни или дупли кревети, фотелја, бањарки, влечки, термос за вода, сет топли напитоци, мини бар, плазма ТВ, сателитски канали, бесплатен интернет, директна телефонска линија, централно греење, сеф, под од паркет, када тоалет, козметичко огледало и фен во бањата.

ПЛАЖА И БАЗЕН   :
Ресортот е сместен на самата приватна плажа во Белек, поседува и внатрешни и надворешни базени со повеќе тобогани.

СПОРТ И ЗАБАВА  :
Тениски терени, фитнес центар и мини голф. Гостите исто можат да се релаксираат во парната бања или да искористат некоја од масажите. Нашиот тим на аниматори ве забавува во Алва светот каде може да уживате во забавните игри и спортови во текот на целиот ден..

СПА ЦЕНТАР : 
Уште од минато кралевите ги користеле спа третманите за да се одморат физички и ментално.Тие ритуали биле пренесувани генерациски и ден денес се соусовршени Алва Дона екслузивниот спа центар е на пат да создаде оаза на вечноста, каде историското го модернизира и професионализира.

 

 
www.alvadonna.com/belek/index_en.php

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00 - 10:00 Доручек
10:00 - 11:00 Доцен доручек
11:00 - 16:00 Палачинки
12:00 - 18:00 Мини оброци
12:30 - 14:30 Ручек
13:00 - 18:00 Сладолед
16:00 - 24:00 Слаткарница
18:30 - 21:00 Вечера
19:00 - 21:30 А Ла Карт Ресторани
21:30 - 07:00 Ноќни закуски
Некои локални и увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци се бесплатни 24/7.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Кинески (со доплата), Италијански (со доплата), Рибен (со доплата), Француски (со доплата), Стек хаус (со доплата). Неопходна е претходна резервација на рецепција.

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно: 24/7 достапност на рецепција, театар, мини фудбал, пинг понг, одбојка на плажа, тениско игралиште, внатрешен базен, кошарка, надворешен базен, тобогани, сауна, Џакузи, фитнес, храна покрај базен, детски базен, крпи за на плажа, чадори и лежалки.
Со доплата: Масажи, перална, доктор, интернет кафе, соба за игри, изнајмување автомобили, хемиско чистење, осветлување на тениско игралиште, фризер, Спа третмани и пилинзи, куглање, билијард и моторни спортови на вода.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.