Ново пребарување

Локација:

Држава :

Турска

Област:

Белек

Ресорт:

Кадрие

Аеродром:

33 km до аеродромот во Анталија

Оддалеченост до најблискиот град 

4 km до Кадрие

Услови  за сместување:

Сместување со миленичиња :

 Не е дозволено

Check-in/ Check-out : 

 Стандард  пријавување  е  од  14:00. ч  на денот на                    пристигнувањето   и  одјавување   од   соба  во  12:00 ч на  денот   на  заминување..

 Соби за нe пушачи:

 Пушењето не  е дозволено во соба.

Плажа:

 Крпи  за плажа:

Бесплатно

Лежалки  на плажа  

 Бесплатно

Лежалки –душеци

Бесплатно

Чадори  за сонце

Бесплатно

Плажа:

Песочна и ситни камчиња.

Должина:

300 m

Влез во морето:

Мали камчиња

Детали :

Павиљони на плажа  се плаќа  100 евра  на ден од (09:00-19:00)ч. Во       зимска сезона плажата не е опремена.

Ресторани  и Бар

Ала  карт   ресторани-распоред на работа:

Каламата : Рибен ресторан( отворен само летна сезона)
Икебана: јапанска и кинеска кујна . 
Стек куќа: фарнцуска и аргентинска кујна. 
Скара ресторан: Турска кујна (отворена само летна сезона). 
Рестораните  бараат однапред резервирање се плаќа (15 евра  по лице).
Работно време на рестораните  од 19: 00-22: 00ч. 

Бар: Лоби бар - работи деноноќно.
Скара бар  (покрај базенот)од  10: 00-18: 00ч.
Јасмин Бар (покрај базенот)од 10: 00-19: 00ч.
Каламата снек  & бaр од  09: 30-18: 00ч.
Meet Point Aqua бар од 09: 30-00: 00.ч
Bellis Lounge од  7: 00-23: 00.

Диетално мени

Бесплатно.

Главен ресторан

Појадок од  07: 00-10: 00ч, доцен појадок од  10: 00-10: 45ч, ручек од 12: 30-14: 30ч ,вечера од  19: 00-21: 30ч, касна вечера од 00:00 02:00 Шведска маса. Во текот на денот, закуски се служат  во рестораните  на  хотелот.

Концепт:

UАI (се вклучено )

Детали:

Услугата се вклучено  работи деноноќно, вклучува  локални пијалоци (24 часа) и некои увезени пијалаци.

Услуги:

Детско креветче :

    Бесплатно

Детско столче за хранење

    Достапно

Амфитеатер :

Бесплатно

Паркинг:

Достапно

Базен :

Достапно

Бербер:

Се наплаќа

Мини клуб:

Достапно(отворена игротека )

Вифи

Бесплатно

Детали

Мини-клуб за деца 4-12 години, кој работи од 10: 00-12: 30ч и 14: 30-17: 30ч.Во зимската сезона има затворен базен за деца (5 кв.м., длабочина 35 см).6 отворени базени (без греење), работно време од 08:00 - 20:00 часот.1 затворен базен (без греење), површина од 160 кв.м.6 тобогани на вода за возрасни и 8 тобогани  за деца, работно време од  10: 00-12: 30ч и од 14: 30-17: 00ч.Отворените базени и тобогани не работат во зимската сезона.

       

Спа центар:  

Амам:

      Бесплатно

Сауна:

Бесплатно

Масажа:

Се наплаќа

Спорт и рекреација:

Кошарка  

Бесплатно

Билијард:

Се наплаќа

Сурфање:

Се наплаќа

Теретана:

Бесплатно

Пинк понг:

Бесплатно

Одбојка на плажа:

Бесплатно

Одбојка :

Бесплатно

Спорт на вода :

Се наплаќа

                                                                      

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00 - 10:00 Доручек
10:00 - 10:30 Доцен доручек
11:00 - 23:00 Кафетерија Белис
12:00 - 16:00 Мини оброци
12:30 - 14:30 Ручек
16:00 - 18:30 Доцна закуска
18:30 - 21:00 Храна за деца
19:00 - 21:30 Вечера
24:00 - 02:00 Ноќно бифе
Некои локални и увозни пијалоци се служат 24/7 во лоби бар и до 02:00 во диско. Мини барот во соба бесплатно се надополнува секој ден со безалкохолни пијалоци.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Скара (со доплата), Икебана Суши (со доплата), Источна кујна (со доплата), Морска храна (со доплата), Стек хаус ( со доплата), Италијански ресторан (со доплата).

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно
: Парна бања, сауна, Џакузи, плажа, лоби, театар, мини библиотека, интернет во соба и низ цел хотел, мини фудбал, базени, бочиа, одбојка на плажа, диско, фитнес, воден парк, анимација, амфитеатар, тениско игралиште, пинг понг, пикадо, детско игралиште, мини клуб.
Со доплата: Масажи, пилинзи, третмани за убавина, маркет, бутик, фризер, тениска опрема (со депозит), соба за состаноци, телефон, факс, интернет кафе, перална, осветлување на тениски терен, собна услуга,, доктор, билијард, фудбалско игралиште, моторни споротви на вода, јавање, изнајмување велосипеди, бебиситер.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.