Ново пребарување

ПОЛОЖБА :
Кристал Сансет е луксузен ресорт и Спа хотел кој е лоциран во Сиде, Анталија, 60 км оддалеченост од аеродромот и 65 км од главниот град и 10 км од водопадот Манавгат.

УСЛУГА  ULTRA ALL INCLUSIVE  :
Главниот ресторан служи доручек, доцен доручек и вечера по отворено мени, како и вечерна ужина помеѓу 22:30 и 01:45. Ресторанот за ручек е исто така на располагање меѓу 12:30 и 14:30 часот. Единаесет барови и пабови со различна тематика сервираат коктели, безалкохолни и алкохолни пијалоци. 

СМЕСТУВАЊЕ :
Check-in   Од 14:00 hours   Check-out  До 12:00 hours
Во овој хотел има 305 стандардни соби, 218 фамилијарни соби и 12 кралски свити комплетно опремени и луксузно декорирани. Која и да ја одберете, би бил одличен избор.

ПЛАЖА И БАЗЕН   :
Хотелот е вистински рај за парови од секоја возраст и фамилии со деца. Располага со приватна песочна плажа долга 40 метри и широка 50 метри како и голем избор на базени. Аквапаркот нуди 11 тобогани со различна тематика.

СПОРТ И ЗАБАВА  :
2 тениски игралишта, одбојка на плажа, пинг понг, фитнес центар со 150 м2 површина, ватерполо, акваробик, аеробик, зумба, бочиа, пикадо, пилатес, јога и мини фудбал се меѓу активностите вклучени во цената.

СПА ЦЕНТАР  : 
Кристал Санрајс е комплетно опремен и поставен на 1000 м2 површина, а вклучува и центар за нега и убавина, 2 ВИП соби за масажа и турска бања и сауна. Голем број на разновидни терапии и третмани се на понуда.
 
www.crystalhotels.com.tr/en/hotel/crystal-sunset-luxury-resort---spa/22

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00 - 10:00 Доручек
10:00 - 11:00 Доцен доручек 
11:00 - 17:30 Палачинки
11:00 - 18:00 Тестенини 
11:00 - 17:30 Сладолед и вафли
11:30 - 18:00 Пилешко
11:30 - 18:00 Брзо и здраво 
11:30 - 18:00 Брза храна
12:30 - 14:30 Ручек
12:30 - 16:30 Мали оброци 
19:00 - 21:00 А ла карт ресторани 
19:00 - 21:00 Вечера 
22:30 - 07:45 Ноќно бифе
Мини барот во соба еднаш во денот се полни со вода и сокови. Влезот во дискотека е бесплатен и бесплатни се одредени пијачки за кои решава хотелот.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Бесплатно 3 пати неделно. На располагање се морски ресторан, Отоманска кујна, Медитеранска кујна, Мексикански ресторан, Азиска кујна и Светска кујна.

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно:
“Солена соба”, парна бања, сауна, Турска бања, диско, лоби бар (увозните пијалоци се наплаќаат од 01 до 10 часот), Аквапарк, интернет, сеф, паркинг, кино, аеробик, амфитеатар, мини голф, гимнастика, базени, кошарка, пикадо, одбојка на плажа, целодневна анимација, мини фудбал, пинг понг, тениско игралиште, фитнес центар, пилатес, мини клуб, детско бифе.
Со доплата: Масажи, перална, соба за игри, доктор, телефон, факс, тениска опрема, хемиско чистење, рента на автомобили, свежо цедени сокови, осветлување на тениски терени, интернет кафе, фризер, сурфање, кану, џет ски, Џакузи, куглање, билијард, сурфање (само со сертификат), салон за убавина, бебиситер.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.