Ново пребарување

ПОЛОЖБА :
Ресортот е сместен во Белек, во областа Богаскент директно на Средоземното море. Од центарот на Белек е 10 км. одалечен а од градот Анталија 50 км. Анталија Интернационалниот Аеродром е далеку 40 км.

УСЛУГА  ULTRA ALL INCLUSIVE  :
24 часовна услуга. ПОјадокот е од 07:00 - 10:00, доцен појадок 10:00 до 11:00, ручекот 12:30 до 14:30, детското бифе и снек барот од 12:00 до 16:00, сладолед од 13:00 до 18:00, снекови од 11:00 до 19:00; 20:00 до 22:00, вечера од 19:00 до 21:30, снекови во лобито 24 часа, 1 бесплатен влез во а-ла карте рестораните, локални пијалоци, алхохолни пијалоци и некои увезени селектирани пијалоци 24 часа дневно се служат. Со доплата може и некои свежи овошни џусеви и увезени пијалоци од 01:00 до 10:00. Детално што е бесплатно и со доплата може да добиете програмана рецепција во хотелот.

СМЕСТУВАЊЕ :
Check-in   Од 14:00 hours   Check-out  До 12:00 hours
Стандардните соби се со дупли лежај или единачен со површина од 27м2, деца во овој хотел се земаат за под 12 години. Фамилијарните соби се со 2 оделни соби со површина од 33 м2 за максимум 4 возрасни, свитите со џакузи со површина од 50 м2, максимум 2+2, со оделни простории, централно греење, купатило, туш, тоалет, фен, телефон, ТВ, мини бар ( се полни дневно со лесни пијалоци), сеф, безжичен интернет, подови од ламинат, балкон или тераса. Се доплаќа собна послуга.

ПЛАЖА И БАЗЕН   :
Хотелот е сместен на самата песочна плажа. Опремена е со лежалки и чадори за сонце бесплатно, бесплатна услуга на барот на плажа. Крпите за плажа се со депозит. Широк спектар на моторни и немоторни возила со доплата.

СПОРТ И ЗАБАВА  :
Се доплаќаат: билијард, куглање, видео игри, фудбалче, тенис, тениски ракети, тениски топчиња, џетски, банана, кану, парасејлинг, педалинки, сурфање, голф. Бесплатно: тениски игралишта на денска светлина, кошаркарски терен, одбојка на плажа, фитнес, пинг понг, ватерполо, аеробик, пикадо, мини голф, кино.

СПА ЦЕНТАР  : 
Се доплаќа: спа центар, фризер, шопинг центар, масажи, доктор, перална, интерент, игротека. Бесплатно: турска бања, сауна, парна бања, руска бања, внатрешен базен, џакузи, паркинг за автомобили, сеф, лежалки, чадори на плажа и покрај базен  со крпи со картичка и претходен депозит, безжичен интрнет, во собите и внатрешноста е бесплатен.

 
www.crystalhotels.com.tr/en/hotel/crystal-waterworld-resort---spa/19

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00 - 10:00 Доручек
10:00 - 11:00 Доцен доручек
11:00 - 19:00 Чај, кафе и колачи
12:00 - 17:00 Мали оброци
12:30 - 14:30 Ручек
14:00 - 18:00 Сладоледи
19:00 - 21:30 А ла карт ресторани
19:00 - 21:30 Вечера
Одредени локални и увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци се бесплатни од 10 до 01 часот. Мини барот во соба се надополнува секој ден со сокови.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Стек хаус (со доплата), Рибен ресторан (со доплата), Мексиканска кујна (со доплата), Турска кујна (со доплата), Италијански ресторан (со доплата). Еднаш неделно бесплатна а ла карт услуга.

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно:
Парна бања, диско, главен ресторан, лоби, кошарка, одбојка, сауна, пинг понг, мини голф, фитнес центар, амфитеатар, бочиа, пикадо, одбојка на плажа, тениско игралиште, Аквапарк (10: 00-12: 00 and 14: 00-16: 00).
Со доплата: Свежо цедени сокови, доктор, опрема за тенис, осветлување на терен, хемиско чистење, телефон, факс, перална, интернет кафе, изнајмување на автомобили, билијард, џет ски, банана, изнајмување велосипеди.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.