Ново пребарување

ПОЛОЖБА :
Хотелот се наоѓа во областа Лара, 10 км. од аеродромот во Анталија и 15 км.од центарот на градот. Се наоѓа на сама плажа..

УСЛУГА  ULTRA ALL INCLUSIVE  :
Ултра се вклучено шампањ за добредојде, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, доцни ужинки, храна и пијалоци во снек баровите , свежо цедени сокови за време на појадок и во витамин барот. Сите локални и стандардни  и увозни безалкохолни и алкохолни пијалоци, сладолед,  кафе, чај покарај базенот и барот на плажа. А ла карт ресторани со претходна резервација. Услуга во соба бесплатна од 24:00-06:00ч. Диетална  и детска храна е достапна во главниот ресторан. Луксузни увозни пијалоци, ВСОП  коњак, цигари, специјални вина, увозни пијалоци во А ла Карт рестораните  дополнително се наплатуваат. За деца  под 15 год., влезот е дозволен само во Турскиот ресторант.

СМЕСТУВАЊЕ :
Check-in   Од 14:00 hours   Check-out  До 12:00 hours
Располага  со 650 соби вкупно, 505 супериор соби, 38 фамилијарни соби, 21 лагуна соби, 14 суити, 64 јуниор сити и соби за лица со посебни потреби. Собите  се  дизајнирани  со  специјален интериер  во  постмодернистички правец  со  класичен стил  односно старомоден стил. Собите нудат елеганција  и  функционалност , ќе направат да го почуствувате  луксузот и квалитетот многу повеќе. За фамилиите со бебиња, бејби кади, мини столчиња, млеко, бејби елечиња, шишиња кои се затоплуваат за бебиња, органска храна за бебиња, може да биде послужена во собите на барање.

ПЛАЖА И БАЗЕН   :
Хотелска песочна плажа со лежалки, чадори  за сонце, крпи  и  душеци за на плажа не се наплатуваат.

СПОРТ И ЗАБАВА  :
Отворени и затворени базени, базен за деца, аква парк, заворени водни лизгалици, фитнес центри, сауна, Турска бања, тениски терени, одбојка на плажа, пинг понг, не моторни спортови на вода.  Игротека  за  деца во одредено време од денот е бесплатна. Опрема  и часови по тенис, масажа, СПА центарот и салон за убавина, пилинг, моторизирани спортови на вода и школо за нуркање се наплатуваат. Забавна програма во текот на денот, натпревари и шоу програми во вечерните часови, жива музика, кино, Тематски вечери и Гала вечери. Мини клуб за деца од 04-12 год.

СПА ЦЕНТАР  : 
Ако сакате да се одморите не само физички туку и психички, препуштетесе на професионалниот тим на Ладен Спа. Во Ладно спа ќе бидете дочекани од професионален тим. Може да ги користите масажите на Далечниот Исток, различни пилинзи, Клеопатра масажите со млеко и мед, специјални ритуали за тело, нега на кожа, Турски бањи, специјална Руска и Финска сауна. Спа центарот зафаќа површина од 2.200 м2.

 

www.delphinimperial.com/

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ
07:00 - 10:00 Појадок
10:00 - 11:00 Доцен појадок 
12:30 - 14:30 Ручек 
12:30 - 15:00 Аперативи 
12:30 - 15:30 Тостови и колачи 
15:30 - 17:00 Вафли 
16:30 - 17:30 Кафе и чај 
19:00 - 21:30 Вечера
19:30 - 21:30 А ла карт ресторан
22:00 - 06:00 Ноќни оброци
Богат концепт на бесплатни домашни и странски алкохолни и безалкохолни пијалоци. Мини барот во соба секој ден е полн со пиво, вода и сокови.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Бесплатно еднаш во 7 дена. Достапни се мексикански, азиски, грчки, француски, Да Винчи ресторан, отомански и рибен ресторан.

УСЛУГИHOTEL AMENTIES:
Бесплатно:
Турски амам, сауна, парна бања, фитнес центар, Џакузи, базени, Аквапарк, Лунапарк, целодневна анимација, интернет насекаде, собна услуга од полноќ до 06 наутро, тениско игралиште и опрема, аеробик, кинотека, сурфање, сеф, паркинг.
Со доплата: Масажи, трговски центар, мини маркет, соба за игри, рента на автомобили, перална, хемиско чистење, интернет кафе, доктор, билијард, куглање, спа третмани, салон за убавина.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.