Ново пребарување

ПОЛОЖБА :
Хотелот е само на 6 минути одалечен о плажата. Бесплатен паркинг. Калиста Ресорт е на 13 минути одалечен со автомобил од градот Белек односно7,5 км. 25 минути е одалечен од градот Анталија и 27 км. од аеродромот во Анталија.

УСЛУГА - ULTRA ALL INCLUSIVE :
Хотелот има 10 ресторани со различна кујна. Турка барот служи снекови и пијалоци на терасата покрај базен . Сладолет кафето во кое се служат прва класа различни вкусови на сладолед од најнови брендови. 7 барови и 1 снек бар.

СМЕСТУВАЊЕ :
Check-in  Од 14:00 hours   Check-out  До 12:00 hours
Хотелот нуди луксузен смештај, вклучувајќи вили, свити и делукс оби сите со посебен индивидуален концепт. Секоја соба е опремена со купатило со туш кабина, када и фен. Другите елементи се директна телефонска линија, сателитска ТВ, интернет конекција, сеф, мини бар, и две врсти на затоплување со аир кондишн и централно греење, дупли лежаи и балкони или тераси.

ПЛАЖА И БАЗЕН :
Хотелот е сместен на самата плажа на само 6 минути одалеченост. Водните спортови кои може да се уживаат на плажата се сурфање, едрење, банана, ринго, падобранство, катамаран, скијање на вода, кану, џетски.

СПОРТ И ЗАБАВА :
Има 5 осветлени тениски терени, 5 терени за фудбал на страна и простор за куглање. Спа центарот зафаќа површина од 3500 м2, и нуди различни третмани како сауна, различни видови масажи, ладна бања и третмани за убавина. Мини клуб наменет за најмладите гости со дневни анимации без нивните родители, како и целосна детска програма, многу шоуа, водни игри.

СПА ЦЕНТАР : 
Спа центарот привлекува многу внимание, граден е во мистична атмосвера со азиска архитектура на површина од 3500 м2. Многу опции за здравје и убавина се нудат во спа центарот, турска бања, сауна, парна бања, ладна бања, џакузи, центар за убавина и масажи.

 

www.calista.com.tr

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00 - 11:00 Доручек
10:00 - 20:00 Кафе, чај, колачи
12:30 - 14:30 Ручек
12:30 - 16:30 Мали оброци
18:00 - 21:00 Вечера
23:00 - 01:00 Ноќна закуска
Бесплатни локални и увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци вклучени во концептот. Мини барот во соба се надополнува секој ден со сокови, вода, чипс и пиво.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Источна кујна (со доплата), Италијански ресторан (со доплата), Турски ресторан (со доплата), Морска храна (со доплата), Јужно американска кујна (со доплата). Неопходна е претходна резервација на рецепција.

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно:
Диско бар, лоби бар, паркинг, театар, аеробик, пикадо, пинг понг, базени, фитнес центар, сауна, парна бања, Џакузи, внатрешен детски базен, анимација за деца, детски клуб, тобогани, лежалки, чадори, крпи за на плажа, беби кот.Со доплата: Интернет кафе, телефон, факс, доктор, изнајмување автомобили, свежо цедени сокови, бутик, перална, хемиско чистење, фризер, билијард, куглање, масажи, пилинзи, третмани за убавина, плејстејшн, бебиситер.

 

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.