Ново пребарување

ПОЛОЖБА :
Холидеј Гарден ресорт е лоциран во Окурчалар-Аланија, на 85 км оддалеченост од Аердромот, 25 км од Сиде и 10 км од најблискиот град Авсалар..

УСЛУГА  ULTRA ALL INCLUSIVE  :
Главниот ресторан е поделен на внатрешен и надворешен простор и служи доручек, ручек и вечера во интернационален стил по принцип на шведска маса. Достапен е и а ла карт ресторан со капацитет за 60 луѓе. Отворени се и лоби бар, снек бар и сервис бар за алкохолни и безалкохолни пијалоци вклучени во концептот.

СМЕСТУВАЊЕ :
Check-in   Од 14:00 hours   Check-out  До 12:00 hours
Хотелот располага со вкупно 235 соби или 470 кревети, сместени во главна зграда која располага со 3 лифта. 2 стандардни соби се приспособени за лица со инвалидитет. Сите се комплетно опремени и модерно декорирани.

ПЛАЖА И БАЗЕН :
Хотелот поседува песочна плажа со ситни камчиња, 50 метри долга и 50 метри широка. Лежалките, душеците и чадорите за сонце се бесплатни. Крпите за на плажа се доплаќаат. На располагање се и главен надворешен, внатрешен и детски базен. Аквапаркот содржи 3 тобогани.

СПОРТ И ЗАБАВА :
Вклучени се тениско игралиште, рекети и топчиња, одбојка на плажа, фитнес центар и пикадо. Со доплата се овозможени водни спортови, билијард и интернет кафе.

СПА ЦЕНТАР:
Центарот нуди сауна и Турска бања бесплатно, и пилинзи и масажи со доплата.

 

http://www.holidaygrouphotels.com/holidaygardenresort/default.aspx

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00 - 10:00 Појадок
10:00 - 10:30 Доцен појадок
12:00 - 14:30 Мали оброци
12:30 - 14:00 Ручек   
15:00 - 16:00 Снек шоу
12:00 - 16:00 Турски палачинки
19:00 - 21:00 Вечера
23:30 - 24:00 Супа

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
На располагање е 1 а ла карт ресторан и се наплаќа.

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно:
Пинг понг, тенис, сауна, диско, фитнес центар, турска бања, интернет во јавни простории, одбојка на плажа, паркинг, библиотека, пикадо, тениско игралиште.
Со доплата: Масажи, спортови на вода, снукер, факс/фотокопир, пеглање, перална, сеф, билијард.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.