Ново пребарување

ПОЛОЖБА :
Анталија  Аеродромот  е  на  55 км.  од хотелот  Туран  Принц,  а Анталија  ЕХПО  е на 45,5 км. Античкиот  град  на Сиде е одалечен 12 км. а Манавгат е на 17 км. Одалеченост  од  ресортот.

УСЛУГА - ALL INCLUSIVE  :
Во  главниот ресторан  на  хотелот Сентидо Туран Принц, појадокот е  од  07.00- 10.30, ручек од 12.30 - 14.30 и вечерата  од  19.00 - 21.30 или  од 18.30 - 21.00 се служат на база на отворена шведска маса. За  релаксиран  почеток  на  денот има доцен појадок од 10.30 до 12.00 часот. Освен  главниот ресторан, има 3(три) А-Ла Карт  ресторани, како што се  Италијанскиот  и  Турскиот А-ла карт  ресторан. Снек  ресторани  кои нудат вкусни оброци, како посебен леб со сирење, компири  итн сето ова надополнето со  прекрасна  глетка  кон  Медитеранот.

СМЕСТУВАЊЕ :
Check-in   Од 14:00 hours   Check-out  До 12:00 hours
Топло  обоени  шик соби со модерен декор. ТВ со сателитски програми и мини бар. Одредени соби имаат и дневна просторија, со када со бесплатни сетови за купатила, фен и влечки..

ПЛАЖА И БАЗЕН :
Овој  имот  е  на  4 минутно  пешачење  од  плажата. Хотелот  е сместен на сама плажа, песочна и море означено со  сино знаме. Спа центар, базен, аква парк за деца и возрасни.

СПОРТ И ЗАБАВА :
Тениски терени, одбојка на плажа, билијард, пинг понг, ватерполо, стрелаштво, водни игри  и водни спортови  како  парасејлинг банана, скијање на вода итн. Може и да ги користите часовите по аеробик со тренер и фитнес  центар. За децата од 4 до 11 години, хотелот Сентидо Принц нуди мини клуб, аква парк со водни лизгалки, игралиште, детски базен, соба за играње и многу други активности  соодветни  за возраста.

СПА И ВЕЛНЕС:
Релаксација  за тело и душа, стилизиран спа центар  кој  вклучува сауна, Турска бања и џакузи. Масажи и третмани за убавина.

 

www.turanprince.com.tr/sentido/home/en

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ
07:00 - 10:30 Доручек
10:30 - 12:00 Доцен доручек
12:00 - 18:00 Тестенини 
12:00 - 18:00 Сладоледи 
12:30 - 14:30 Ручек 
12:30 - 16:00 А ла карт ручек 
12:30 - 16:00 Палачинки 
12:30 - 16:00 Мали оброци 
14:00 - 24:00 Турско кафе и чај 
19:00 - 21:30 Вечера
24:00 - 07:00 Ноќни оброци

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ
Бесплатна услуга еднаш во 7 дена. Достапни се турски ресторан, италијански ресторан и рибен ресторан.

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ
Бесплатно:
Паркинг, интернет, главен ресторан, лоби бар, тениско игралиште, Аквапарк, пикадо, кошарка, мини фудбал, пинг понг, сауна, целодневна анимација, фитнес центар, амфитеатар, детски клуб, детско бифе, игралиште.
Со доплата: Курсеви по нуркање, хемиско чистење, соба за игри, перална, џет ски, скијање на вода, моторни спортови на вода, салон за убавина, параглајдерство, сурфање, масажи, playstation, бебиситер.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.