Ново пребарување

Локација

Држава :

Турска

Област:

Сиде

Ресорт:

Сиде

Аеродром:

55km до аеродромот во Анталија

Оддалеченост до најблискиот град 

 

3 km: до Сиде 

Услови  за сместување:

Сместување со миленичиња :

 Не е дозволено

Check-in/ Check-out : 

 Стандард  пријавување  е  од  14:00. ч  на денот на              пристигнувањето   и  одјавување   од   соба  во  12:00 ч на  денот   на  заминување..

 Соби за нe пушачи:

Пушењето не  е дозволено во соба.

Плажа:

 Крпи  за плажа:

Бесплатно

Лежалки  на плажа  

Бесплатно

Лежалки –душеци

Бесплатно

Чадори  за сонце

Бесплатно

Плажа:

Песочна и ситни камчиња.

Должина:

200 m

Влез во море

Песочна и плитко

Вечерни програми

Има

Ресторани  и Бар:

Ала  карт               ресторани

 Bellone Bellone: ??Морски ресторан.
Tourquise: Отоманбски рестортан.
Ristorante Vittorio: Италјански ресторан.
Отворени од  19:00 - 21:30, потребно е резервација.
Можно е еднаш неделно бесплатно .

Бар:

Ирски Паб од : 10:00 - 00:00ч
Лоби бар од    : 10:00 - 00:00ч
Базен бар од   : 10:00 - 00:00ч
Блу бар  од        21:00 - 00:00ч
Бар на плажа од : 10:00 - 18:00ч
Диско Бар од   : 23:00 - 02:00ч
Слаткарница : 10: 30-18: 00ч и од /23: 00-07: 00.ч
Бистро бар во градината  од: 10:00 - 18:00ч

Диетално мени

Бесплатно.

Главен ресторан

Појадок од  07:00 - 10:30, ручек од  12:30 - 14:00 ,вечера од  19:00 - 21:30 ужина во снек бар од : 12:00 - 16:00, во слаткарница од  00:00 - 07:00ч

Концепт:

АI (се вклучено )

Детали

Концептот на "all inclusive"(се вклучено) од 10:00 до 00:30 вклучува локални пијалаци. Cafe Patisserie (кафе –слаткарница)нуди закуски и пијалаци во текот на ноќта

Услуги:

Детско креветче :

Бесплатно

Детско столче за хранење

Достапно

Паркинг:

Бесплатно

Мини клуб:

Достапно(отворена игротека )

Базен :

Достапно

Бербер:

Се наплаќа

Рента Кар

Се наплаќа

Вифи

Бесплатно

Детали::

Детски клуб  за деца од (4-11 години), работно време (10: 00-12: 30) - (14: 30-17: 30) и (21: 00-22: 30).Три  отворени слатководни базени (незагреани).Еден  затворен базен со свежа вода (загреан во април и октомври, во зависност од временските услови).Три тобогани  за возрасни и 3 тобогани за деца со  работно време од 10: 00-12: 00 и 14: 00-16: 00ч.

Спа центар:    

Амам:

       Бесплатно

Сауна:

 Бесплатно

Масажа:

Се наплаќа

Спорт и рекреација:

Кошарка  

Бесплатно

Билијард:

Се наплаќа

Сурфање:

Се наплаќа

Теретана:

Бесплатно

Пинк  понг:

 Бесплатн

Одбојка на плажа:

 Бесплатно

Одбојка :

 Бесплатно

Спорт на вода :

 Се наплаќа

                                                                      


                                                                      

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ
07:00 - 10:30 Доручек
10:30 - 12:00 Доцен доручек
12:00 - 18:00 Тестенини 
12:00 - 18:00 Сладоледи 
12:30 - 14:30 Ручек 
12:30 - 16:00 А ла карт ручек 
12:30 - 16:00 Палачинки 
12:30 - 16:00 Мали оброци 
14:00 - 24:00 Турско кафе и чај 
19:00 - 21:30 Вечера
24:00 - 07:00 Ноќни оброци

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ
Бесплатна услуга еднаш во 7 дена. Достапни се турски ресторан, италијански ресторан и рибен ресторан.

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ
Бесплатно:
Паркинг, интернет, главен ресторан, лоби бар, тениско игралиште, Аквапарк, пикадо, кошарка, мини фудбал, пинг понг, сауна, целодневна анимација, фитнес центар, амфитеатар, детски клуб, детско бифе, игралиште.
Со доплата: Курсеви по нуркање, хемиско чистење, соба за игри, перална, џет ски, скијање на вода, моторни спортови на вода, салон за убавина, параглајдерство, сурфање, масажи, playstation, бебиситер.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.