Ново пребарување

Локација:

Држава:

Tурција

Регион:

Белек

Ресорт:

Белек

Aеродром:

40 км од аеродром на Анталија .

Растојание од најблискиот центар 1 км

 

Сметувачки услови:

Сметсување со животни:

не.

Check-in/ Check-out : 

Пријавување по 14:00 ч на денот на пристигнување и одјавување во  12:00 на дентот на заминување.

Соби за непушачи:

Пушењето не е дозволено во соба.

Плажа:

Крпи:

бесплатно

Лежалки за сонце

бесплатно

Обезбедување:

бесплатно

Чадори:

бесплатано

Плажа:

Сопствена плажа со песок

Должина:

300 м

Диско:

бесплатно

Детали:

Павилјоните на плажа са со доплата 130-160 еур на ден. 
Картица за депозит за крпи се издаваат со депозит , во случај на не раздолжување на картицата по заминување, депозитот од 10 еур е неповратен.

Ресторант и Бар:

A la carte ресторани  / бифе

Тугра. Турски ресторант е бесплатен и не работи во зимска сезона  
Пприка со наплата од 10 еур по особа(италијанска кујна)
Алеста (со наплата на 15еур по особа),:морска храна, морска храна  (не работи во тек на зимска сезона). 
Тумана(со наплата 15еур по особа),: стек/месо. 
Ада: Мексикански ресторант(бесплатно), не работи во сезона зима.
Касиа(се наплаќа 15еур по особа): Далечен исток кујна 
Сите ресторанти се со раб.од 19: 00-22: 30. Пред резервација обавезна навреме пред  13:00). 
Можност за една посета бесплатно во еден од Турскиот или мексиканскиот ресторант еднаш неделно.

Бар:

Хајал бар: лоби бар, нонстоп отворен.
Такатука бар: од  10: 00-00: 00 (во зимска сезона до 16:30). 
Алеста плажа бар: од 10: 00-18: 00 (не работи на зима).
Сандал базен бар: мнонстоп отворен, не работи во зима. 
Поер бар: од 10: 00-17: 00 (не е отворен во зима). 
Кугла бар: од 16: 00-00: 00 (во зимска сезона работи од 18: 00-23: 00) 
Г-Диско бар: од 24: 00-03: 00. 
Спортски бар.
Бакус вински бар (со доплата): само со резервации, не работи во зимска сезона.
Ада бар: од  10: 00-18: 00 (не е отворен во зима). 
Витамин бар: од 10: 00-20: 00 (не е отворен во зима). 
Тинагер бар: од 10: 00-18: 00 не е отворен во зима). 
Распоредот е менлив на работното време во баровите.

Диетно мени:

бесплатно

Главен ресторант:

Појадок 07: 00-11: 00, ручек12: 30-14: 30, вечера19: 00-21: 30 (во зимска сезона од 18: 30-21: 00). Бифе. Дневните закуски се нудат во баровите од  12:00 to 16:00, чај, кафе, слатки16:00 - 20:00.

Концепт:

Ultra All Inclusive

Детали:

Концептот на "Ultra All Inclusive" е нон стоп вклучува и локални алкохолни и не-алкохолни пијалоци, како и некоиувозни пијалоци, , како и сладолед. 
Со доплата : увозни пијалоци, жампањ, флаширани вина.

Услуги:

Детско креветче:

бесплатно

Детско столче во ресторант:

достапно

Паркинг

бесплатно

Mини клуб:

достапно

Базен:

достапно

Бербер:

со наплата

Wi-Fi

бесплатно

Гувернанта:

со наплата 

Comments:

Лекар на барање преку цел ден.Wi-Fi – во лоби и во соби бесплатно.
Mини клуб за деца 4 to 12 год, отворен од 10: 00-23: 00 (во зимсла сезона  10: 00-12: 30 и14: 30-17: 30).
5 надворешни базени со ладна вода, без затоплување со површина од   ​​1600 м2, 3300 м2, 400 м2, 1400 м2, 270 м2. Раб.време: 08: 00-20: 00. 
2 внатрешни базени со ладна вода од површина 250 м2 (затоплен); и со површина од 120 м2 без затоплување, со раб.време од 08: 00-20: 00. 
6 тобогани за возрасни и 2 за деца, отворени за работа од 10: 00-12: 00 / 14:00 - 16:00.

Спа центар:

Хамам:

бесплатно

Сауна:

бесплатно

Mасажа:

 се наплатува

Спортови:

Mини фудбал

бесплатно

Билијард:

со наплата

Сурфање:

со наплата

Теретана:

бесплатно

Пинг -понг:

бесплатно

Одбокја на плажа :

бесплатно

Голф:

бесплатно

Водени спортови:

co  наплата

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
09:00 - 11:00 Доручек
10:00 - 20:00 Свежо цедени сокови
10:00 - 17:00 Бар на пристаниште
11:30 - 13:00 Мини клуб ресторан
11:00 - 16:00 Палачинки
12:00 - 16:00 Закуски
12:30 - 14:30 Ручек
16:00 - 20:00 Тестенини и колачи
19:00 - 21:30 Вечера
Некои локални и увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци се бесплатни 24/7. Мини барот во соба се полни секој ден со сокови, пиво и грицки. Диско барот служи пијалоци во склоп со концептот (делукс пијалоците се наплаќаат).

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Стек хаус (бесплатно), Источна кујна (бесплатно), Турски ресторан (со доплата), Италијанска кујна (бесплатно), Рибен/морски ресторан (бесплатно) и Мексикански (со доплата).

HOTEL AMENTIES:
Бесплатно
: Лоби бар, паркинг, Аквапарк (6 тобогани), интернет, дискотека, пикадо, базени, Турска бања, парна бања, сауна, витамин бар, фитнес центар, соба за релаксација, пинг понг, мини клуб, детско игралиште, детско бифе.
Со доплата: Рента на автомобил, маркет, соба за игри, телефон, факс, перална, хемиско чистење, наргиле, масажи, пилинзи, третмани за убавина, фризер, билијард, куглање, бебиситер.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.