Ново пребарување

ПОЛОЖБА :
Оддалечен 45 км од центарот на Анталија и 60 км од интернационалниот аеродром на Анталија, хотелот е сместен на долга плажа и претежно привлекува млади генерации. Изграден е во стил на Амстердам со традиционална архитектура и е веднаш покрај канал опкружен со мали барови.

УСЛУГА  ULTRA ALL INCLUSIVE  :
Оброците се служат во Медитерански, Италијански, Азиски и Турски ресторан. Воглавно се на база на шведска маса, а по мени може да се нарачува во трите а ла карт ресторани кои подготвуваат интернационални специјалитети, суши и стек (со доплата). На располагање е и кафетеријата и 10 мали барови покрај каналот.

СМЕСТУВАЊЕ :
Check-in   Од 14:00 hours   Check-out  До 12:00 hours
Собите нудат поглед кон ресортот, заливот или планината Таурус. Опремени се со современ мебел и декорирани со фламански слики. Вкупно 514 соби, со различна површина и архитектура, доволно разнолики за сечиј вкус и буџет. Собите вклучуваат опција за единечни кревети или француски брачен, бања, тоалет, фен, централна клима, телефон, мини бар (со безалкохолни пијалоци), тепих, електронски сеф, ЛЦД ТВ со 59 сателитски канали, 220 волти приклучок. Собната услуга и одржување е достапна секој ден.

ПЛАЖА И БАЗЕН :
Хотелот има сопствена приватна плажа покрај Медитеранот, песочна со ситни камчиња и приватен џет базен од  5.000 м/2. За најмладите има плиток базен, водни лизгалки и мини-клуб.

СПОРТ И ЗАБАВА :
Наутро и преку целиот ден се спроведуваат забавни активности во вода или покрај плажа за сите возрасти. Секоја вечер се прават изведби на професионални танцувачки групи и акробати, циркус шоу и музика во живо. Се организираат различни вечерни програми, спортски активности и забава за деца. Редовно пристигнуваат акробатски групи од целиот свет кои секогаш импресионираат со своите вештини.

СПА ЦЕНТАР  : 
Спа центарот е со Ориентален концепт и наликува на храм. Вклучува традиционална Турска бања, соби за масажа и 2 фитнес центри.

 

www.orangecounty.com.tr

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00 - 10:00 Доручек
10:00 - 11:00 Доцен доручек
10:00 - 18:00 Бар на базен
10:00 - 24:00 Гранд кафе
11:00 - 16:00 Палачинки
11:00 - 18:00 Тестенини
12:00 - 16:00 Мали оброци
12:30 - 14:30 Ручек
19:00 - 21:30 Вечера
21:00 - 24:00 Бар на базен
24:00 - 02:00 Диско бар
24:00 - 07:00 Бар на плажа
Мини барот секој ден се надополнува со леден чај, кола, seven-up, сода, вода и сокови. Сите алкохолни пијалоци се наплаќаат од 00-07 часот.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАН:
Постои еден интернационален а ла карт ресторан (со доплата).

УСЛУГИ И АКТИВНОСТ:
Бесплатно:
Парна бања, амам, сауна, приватна плажа, чадори, интернет кафе, интернет (во соба и цел хотел), диско, паркинг, пикадо, гимнастика, базени, фитнес центар, пинг понг, тобогани.
Со доплата: Соба за игри, изнајмување автомобили, наргиле, телефон и факс, свежо цедени сокови, перална, билијард, масажи, пилинзи, третмани за убавина, соба за состаноци.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.