Ново пребарување

Локација:

Држава :

Турска

Област:

Сиде

Ресорт:

Сиде

Аеродром:

75 km до аеродромот во Анталија

Оддалеченост до најблискиот град 

 

3 km: до Сиде 

Услови  за сместување:

Сместување со миленичиња :

Не е дозволено

Check-in/ Check-out : 

Стандард  пријавување  е  од  14:00. ч  на денот на  пристигнувањето 
 и одјавување   од   соба  во  12:00 ч на  денот   на  заминување..

 Соби за нe пушачи:

Пушењето не  е дозволено во соба.

Плажа:

 Крпи  за плажа:

 Бесплатно

Лежалки  на плажа  

Бесплатно

Лежалки –душеци

Бесплатно

Чадори  за сонце

Бесплатно

Плажа:

Песочна и ситни камчиња.

Должина:

400 m

Дискотека

Бесплатна

Детали:

Tимот за анимација има 16 луѓе, (руски јазик). Анимација  трае  од 1 мај до 15 октомври.

Ресторани  и Бар:

Ала  карт  ресторани:

Турски ресторан, Италјански и Фински ресторан (10 eur по особа) и Мексички ресторан. 
Работно време на рестораните од  19: 00-21: 00.ч .Потребна е резервација.Можно е еднаш бесплатно да се посети еден од рестораните (освен Фински).

Bar:

Лоби бар од 10: 00-00: 00ч (увозни пијалоци ги служат само во лобибарот) 
Снек бар постојано отворен . 
Пол бар од 10: 00-21: 30 .ч
Барот на плажа од  10: 00-18: 00ч и од 20: 30-23: 00. ч
Витамин бар  (се наплаќа) од 10: 00-18: 00. ч
Диско бар од 23: 00-02: 00.ч

Диетално мени

Бесплатно.

 

Главен ресторан

Појадок од  07: 00-10: 00ч, касен појадок од 10: 00-11: 00ч, lручек од  12: 30-14: 00ч, и вечера од  19: 00-21: 00ч.( Шведска маса. )
Касна вечера (во бистро  на базен  од 23: 00-01: 00ч). 
Ужина во бар на плажа од  12: 00-16: 00ч.

Концепт:

UАI (се вклучено )

Детали:

Услугата се вклучено  работи деноноќно, вклучува  локални пијалоци (24 часа) и некои увезени пијалаци од  (10: 00-24: 00ч),како и сладолед .

Екстра се  плаќаат  енергетски пијалаци, флаширани пијалаци, некои вина, премиум пијалаци и  свежо  цаден  сок.

Услуги:

Детско креветче :

Бесплатно

Детско столче за хранење

Достапно

Паркинг:

Бесплатно

Мини клуб:

Достапно(отворена игротека )

Базен :

Достапно

Бербер:

Се наплаќа

Вифи

Бесплатно (во лоби   256 MB)

Дадилка

Се наплаќа 

Comments:

Мини-клуб  за  деца  на  возраст  од  4 до 12 години  од  10: 00 -12: 00ч  и од 14: 30-17: 00.ч. Отворено игралиште .4 отворени  базени (без греење) површина  1566  квадратни  М,  857 квадратни М,  210 квадратни М , 200 квадрат М. Два  затворени  базени со  површина 200 кв.м., 35 кв.м. Детски базен  затворен.Пет  водени тобогани  со  работно време 10: 00 -12: 00ч  и од 14: 00-16: 00.ч .Тобоганите се отворени за гости  во зависност од временските  услови.

Спа центар:    

Амам:

       Бесплатно

Сауна:

Бесплатно

Масажа:

Се наплаќа

Спорт и рекреација:

Кошарка  

Бесплатно

Билијард:

Се наплаќа

Сурфање:

Се наплаќа

Теретана:

 Бесплатно

Пинг понг:

 Бесплатно

Одбојка на плажа:

 Бесплатно

Одбојка :

 Бесплатно

Спорт на вода :

 Се наплаќа

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00 - 10:00 Појадок
10:00 - 11:00 Доцен појадок
12:00 - 18:00 Снек ресторан
12:30 - 14:00 Ручек
19:00 - 21:00 Вечера
23:00 - 01:00 Ноќно бифе
01:00 - 06:00 Утринско бифе

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Достапни се италијански ресторан, азиска кујна, мексикански и рибен ресторан. Секоја сезона 3 од нив се бесплатни (1 по избор) за време на престојот, другите се доплаќаат.

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно:
Фитнес центар, анимации, вечерни забави, музика во живо, дискотека, амам, сауна, парна бања, пинг понг, тобогани, кино, Џакузи, интернет, паркинг, тениско игралиште, кошарка.
Со доплата: Осветлување на тениско игралиште, моторни спортови на вода, телефон, факс, фотокопир, доктор, рента на автомобили, свежо цедени овошни сокови, билијард, перална, хемиско чистење, масажи, салон за убавина, фризер.

 

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.