Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА:
Хотелот е лоциран во областа Денизијака во Медитеранскиот регион, 43 км. од Анталија. Белек е 12 км. одалечен, а Сиде е на 20 км. Најблискиот аеродром е на 35 км. од ресортот.

УСЛУГА- УЛТРА АЛЛ ИНКЛУСИВ
Во Лукиа Ворлд  хотелот во рестораните се користени локални намирници за изготвување Турски и Интернационални јадења по различни вкусови. Главниот ресторан “РАПСОДИ“ има внатрешен и надворешен дел каде гостите можат да седат со капацитет од 1200 гости. Може да вечерате во еден од седумте а-ла карте ресторани, каде може да исклусите различни видови кујни од целиот свет.

СМЕСТУВАЊЕ:
Ресортот е сместен на 1 000 000 м2, 400 000 м2 за сместување и 600 000м2 за голф терени и други активности. Цел хотел има 449 соби, свити и вили со лимит од 1800 кревети, модерно и беспрекорно наместени со прекрасна глетка кон Средоземното море.

ПЛАЖА И БАЗЕН:
Хотелот има приватна песочна плажа долга 2,5 км. со прекрасна архитектура и пространии основи кои заземаат 1 000 000 м2 од површината. Напред плажата е организирана за гости кои се служат со столици како и барови на плажа. Може да уживате и во внатрешниот Јапонски базен сместен помеѓу прекрасното зеленило.

ЗАБАВА  И СПОРТ:
Голф, јога, тенис, пикадо, фудбал, стрелаштво и други спортови. Разни активности и водни спортови придружени од професионални тренери. Во внатрешните и надворешни базени во хотелот може да пливате и да уживате во различните дневни активности.

Дневни активности: разни турнири, фудбал, одбојка, кошарка, пикадо, стрелање, бочиа, ватерполо, игри во базен, теретана на вода, аеробик, пинг понг, јога, пилатес, спорт, тениски терени, осветлен терен екстра се плаќа, часови за водни спортови екстра. Во детското катче на Мини клубот, имаме скокање, боење на лицето, разни игри, спортски детски активности, гледање филмови итн.

СПА И ВЕЛНЕС:
Индивидуални третмани за сите гости кои престојуваат во вилите, приватните свити или свитите со амам. 15 соби за третмани, 3 џакузи (2 се во собите за третмани), 4 сауни, 3 амами, 2 парни бањи, 3 релакс соби, 1 јапонски базен ( екстра се наплаќа).

 

...Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.