Ново пребарување

ПОЛОЖБА :
Хотелот Сиде Алегриа е лоциран во Кумкој Мевкли, на 3 км оддалеченост од античкиот град Сиде, 7 км од центарот на Манавгат и 60 км од аеродромот на Анталија.

УСЛУГА  ALL INCLUSIVE  :
Услугата е достапна меѓу 10:00 и 23:00 часот. Главниот ресторан служи доручек, ручек и вечера. Внатрешен капацитет за 300 луѓе и уште толку на отворените тераси. Се готви интернационална кујна. Во близина се наоѓаат и 4 барови во кои ќе се напиете кафе, чај, коктели и пијалоци. Со доплата може да се ужива во Италијанските или Отоманските специјалитети во еден од двата а ла карт ресторани. Мини барот во соба се дополнува со вода секој ден.

СМЕСТУВАЊЕ :
Check-in   Од 14:00 hours   Check-out  До 12:00 hours
Хотелот располага со вкупно 297 соби од кои 290 се стандардни, а 7 се фамилијарни со две соби. Капацитет од 750 кревети. Околу 60 % од собите имаат поглед на море и базен, останатите имаат поглед на копно.

ПЛАЖА И БАЗЕН   :
Плажата е песочна и со плиток влез, а е оддалечена 400 метри или 5 мин. пешачење. Организиран е и превоз. Чадори, лежалки, душеци и крпи за на плажа се достапни бесплатно. Сиде Алегриа има базен со тобогани, детски базен и топол внатрешен базен преку зима.

СПОРТ И ЗАБАВА  :
Анимации, диско програми, игри во базен, вечерни забави, водни спортови, теретана, мало детско игралиште, билијард, пинг понг и забавни шоуа се постојано на репертоар за забава.

СПА ЦЕНТАР  : 
Подмладете го телото и духот со некој од типовите на масажа, третмани за убавина, сауна, простории за релаксација и традиционални Турски бањи каде можете комплетно да се опуштите. Програмите се подготвуваат од страна на компетентен и професионален тим.
 
sidealegriahotel.com/

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00 - 10:00 Појадок
10:00 - 10:30 Доцен појадок
12:30 - 14:00 Ручек
12:30 - 14:30 Брза храна
16:00 - 17:00 Чај и колачи
18:30 - 20:30 Вечера
23:00 - 24:00 Ноќни супи
24:00 - 07:00 Ноќна закуска
Некои локални брендови се бесплатни од 10 до 23 часот.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Услугата се наплаќа. Достапни се италијански и отомански ресторан.

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно:
Главен ресторан, лоби бар, интернет, амам (со резервација), кошарка, одбојка на плажа, пикадо, теретана, тобогани, пинг понг, анимации.
Со доплата: Перална, телефон и факс, сеф, фризер, маркет, диско (влезот е бесплатен од 23 до 02 часот), масажи, пилинзи, третмани за убавина, билијард, сауна (со резервација).

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.