Ново пребарување

Локација:

Држава :

Турска

Област:

Аланиа

Ресорт:

Конакли

Аеродром:

90 km до аеродромот во Анталија

Оддалеченост до најблискиот град 

: 10 km до Авсалар 

Услови  за сместување :

Сместување со миленичиња :

      Не е дозволено

Check-in/ Check-out : 

 Стандард пријавување е од 14:00ч.на денот на              пристигнувањето  и одјавување  од  соба  во  12:00ч   на  денот на  заминување.

 Соби за пушачи:

     Пушењето не  е дозволено во соба.

Плажа:

Крпи  за плажа:

     Бесплатно

Лежалки  на плажа  

     Бесплатно

Лежалки –душеци

     Бесплатно

Чадори  за сонце

     Бесплатно

Плажа:

     Песочна и ситни камчиња.

Должина:

     75 m

Дискотека

     Бесплатна

Детали:

     Замена на крпа истиот ден 1 долар депозит

Ресторани  и Бар :

Ала карт ресторани

Турски и фински ресторан. Работно време од  19: 30-21: 30ч. 
Во текот на еднонеделен престој има еднаш бесплатно.

Бар:

Лоби бар          од  10: 00 -  24: 00.ч 
Снек  бар         од  11: 00  - 17: 00.ч
Бар на базен    од  10: 00 -  24: 00.ч 
Бар дискотека од  24: 00-   02: 00.ч

Диетално мени

Бесплатно.

Главен ресторан

Појадок  07: 00 -10: 00, касен појадок 10: 00-10: 30, ручек 12: 30-14: 30, вечера 19: 00 - 21: 00, касна вечер (ноќна супа) 23:00 - 00: 00 шведска маса. Детско мени нема. Во тек на денот достапен е и снек бар .

Концепт:

UАI (се вклучено )

 

Детали околу услугата :

 

Услугата  почнува од  10:00 до 02:00ч, вклучува локални пијалоци , некои увозни ,сладолед се служи од (10/06 до 30/09). Се наплаќа кафе турско некои увозни пијалоци во шише и свежо цадени сокови.

Услуги:

Детско креветче :

       Бесплатно

Детско столче за хранење

       Достапно

Паркинг:

       Бесплатно

Мини клуб:

       Достапно(отворена игротека )

Базен :

       Достапно

Бербер:

      Се наплаќа

Wi-Fi:

      Бесплатно(во лоби )

Лекар:

      Се наплаќа(на барање )

Детали:

Отворен надворешен и внатрешен базен. 
Мини клуб за деца од 3 до 12 год., отворени од 10:00-17:00
1надворешен (незагреан), 400 sq.m. 
1внатрешен (незгреан), 80 sq. M. 
Базените се отворени од  08: 00-19: 00ч 
2 водени тобогани , отворени од  10: 00-17: 00ч

Спа центар:

Амам:

       Бесплатно

Сауна:

       Бесплатно

Масажа:

       Се наплаќа

Спорт и рекреација:

Мини  футбал :

     Бесплатно

Билјард :

     Се наплаќа

Сурфање:

     Се наплаќа

Теретана:

      Бесплатно

Пинг понг :

      Бесплатно

Одбојка на плажа:

      Бесплатно

Кошарка

      Бесплатно

Воден спорт:

     Се наплаќа

 

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07.00 - 10.00 Појадок
10.00 - 10.30 Доцен појадок
12.00 - 17.00 Слаткарница
12.30 - 14.00 Ручек
12.00 - 16.00 Мали оброци
19.00 - 21.30 Вечера
24/7 Лоби бар
Сите локални и некои увозни пијалоци се бесплатни 24/7. Мини барот во соба се надополнува со освежителен пијалок по избор на менаџментот.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ
Достапен е 1 а ла карт ресторан со капацитет за 100 луѓе (со доплата).

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно:
базени, интернет во јавни простории, амам, фитнес центар, сауна, воден парк, вечерна забава, анимации, детски клуб, соба за игри, караоке, тениско игралиште, пинг понг, пикадо, игралиште за деца, библиотека, ноќен клуб.
Со доплата: Масажи, хемиско чистење/перална, бебиситер, јавање на коњи, нуркање, билијард, интернет во соба.

...Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.