Ново пребарување

ПОЛОЖБА :
Хотелот е лоциран во областа Белек, 35 км. од аеродромот и 45 км. од центарот на Анталија.

УСЛУГА ULTRA ALL INCLUSIVE  :
Ултра се вклучено- шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, сладолед, во Лукиа барот попладне, вечера, доцен оброк. Сите локални и некои стандардни увозни алхохолни и безалхохолни пијалоци, мини бар (секој се дополнува со вода, безалхохолни пијалоци и пиво). А А ла карте рестораните со претходна резервација ( Династи, Тандори и Сушида ресторан), услуга во соба од 02:00-04:30 е бесплатна. Специјалните увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, специјалните вина, свежо цедениот сок, пакован сладолед, собна послуга од 04:00 до 02:00ч., некои А ла карте ресторани, се наплатуваат.

СМЕСТУВАЊЕ :
Check-in   Од 14:00 hours   Check-out  До 12:00 hours
Вкупен број на соби 373. Има 233 соби во главната зграда и 232 соби во Ресорт зградата. Во главната зграда 148 стандардни соби (макс.2+1 лица), 24 екстра стандардни (макс 3+2), 10 дуплекс соби (макс.4 лица), 8 фамилијарни соби(45 м2, две спални одвоени со врата, две купатила, макс. 2+2 лица), 2 суит соби и 7 суит соби со џакузи. Ресорт зграда: стандардни соби 32(макс. 2+1 лица), екстра стандардни соби 52 (макс. 2+2 лица), фамилијарни соби 16 ( две спални кој нес е одвоени со врата, две купатила), де лукс фамилијарни соби 81 (две спални -не се одвоени меѓусебе, две купатила). Сите соби с е со балкон, поглед на море или градина, купатило со када и туш, фен, централна клима, телефон, тепих на под, сеф, мини бар, сателитска ТВ и музички канали.

ПЛАЖА И БАЗЕН   :
Песочна приватна плажа со крпи, лежалки  и чадори за сонце кои не се наплатуваат. Павилјоните на плажа се доплатуваат. 7 минути до плажа  со  5 базени  кои  некои  од нив се со два нивоа со внатрешна топла бања.

СПОРТ И ЗАБАВА  :
Отворен базен со посебен дел за деца, затворен базен, лизгалици на вода, фитнес центар, сауна, Турска бања, џакузи, тениски игралишта, пинг понг, кошарка,  одбојка  на плажа, немоторни водени спортови не се наплатуваат. Осветлувањето за тениските терни, опремата  за тенис, часови по тенис,  куглање, моторни водени спортови, масажа, велнес  и спа центарот  се  наплатуваат. Забавна  програма  преку  целиот ден, натпревари покрај базен  и  на плажа, шоу програма навечер. Мини клуб за деца со професионален тим.

СПА ЦЕНТАР  :

5 базени декорирани со дрвја од палми и спа центар со Турска бања и сауна елементи.

 

www.limakhotels.com/

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ
07:00 - 10:00 Доручек
10:00 - 11:00 Доцен доручек
11:00 - 16:00 Палачинки
12:00 - 16:00 Снек кетеринг (од 15 Мај)
12:30 - 14:30 Ручек
14:00 - 17:00 Чај и колачи (Пекара)
14:00 - 17:00 Сладоледи
18:45 - 21:15 Вечера
22:30 - 02:00 Ноќна закуска
02:00 - 07:00 Експрес појадок
Некои домашни и увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци што хотелот ги одредува, се бесплатни 24/7.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ
Италијански, Мексикански и Рибен ресторан се бесплатни со претходна резервација. Останатите а ла карт ресторани се наплаќаат.

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ
Бесплатно:
Парна бања, бар на плажа, диско (од 23.00-02.00), бежичен интернет, главен ресторан, воден парк, тениско осветлување, менувачница, лоби бар, сефови, тениско игралиште, фитнес центар, пикадо, тобогани, вечерна анимација, пинг понг, одбојка на плажа, амфитеатар, кошарка, сауна, детска анимација, детско игралиште, детски базени, детски клуб, детско мени.
Со доплата: Масажи, телефон, факс, доктор, трговски центар, фризер, перална, соба за игри, интернет кафе, свежо цедени сокови, куглање, билијард, атари хол, салон за убавина, пилинг, спа третмани, спортови на вода, бебиситер.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.