Ново пребарување

ПОЛОЖБА :
Комплетно нов и опремен, Сиде ла Гранд е лоциран на 55 км од аеродромот на Анталија и 5 км од античкиот град Сиде, големиот музеј и главен театар.

УСЛУГА  ULTRA ALL INCLUSIVE :
Луксузниот главен ресторан е опремен за 450 луѓе во внатрешноста и уште 250 дополнително под отворено небо. 4 а ла карт ресторани нудат голем избор на интернационални кујни, вклучително и Француска, Кинеска, Италијанска и морска. Лоби барот е отворен 24/7 и е наменет за 300 гости. Во слаткарницата може да се засладите со традиционалните турски десерти, да се забавувате во дискотеката а во пивницата може да се пробаат разни видови пива. Бесплатен интернет е овозможен во јавните простории.

СМЕСТУВАЊЕ :
Check-in   Од 14:00 hours   Check-out  До 12:00 hours
Хотелот располага со вкупно 387 елегантни гостински соби. Стандардни и фамилијарни соби се достапни, сите чисти и уредни, комплетно опремени за одмор и релаксација.

ПЛАЖА И БАЗЕН :
На оддалеченост од 300 м се наоѓа приватна плажа со сопствен алл инклусив бар. До неа може да се стигне и со бесплатен шатл сервис. На располагање се лежалки, чадори и крпи за на плажа (достапни во Спа). 4 базени се достапни со бар во близина кој подготвува свежи и ладни коктели и напитоци. Еден од базените со лизгалки е наменет исклучиво за деца.

СПОРТ И ЗАБАВА :
Билијард, одбојка, одбојка на плажа, игри на плажа, пинг понг, комплетно опремена теретана, гимнастика, сауна, аеробик и Плеј Стејшн. Мини клуб, миди и тинејџерски клуб се на располагање. Забавниот тим презентира разновидни дневни и вечерни програми.

СПА ЦЕНТАР : 
Модерен а сепак во ориентален стил, Спа центарот е насочен кон Турската култура. Способен и искусен тим Ви нуди ревитализирачки третмани, Турска сауна, парна бања, внатрешен базен, соби за масажи и соби за релаксација.

 

www.sidelagrande.com/tr

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00 - 10:00 Појадок
10:00 - 10:30 Доцен појадок
10:00 - 18:00 Снек бар
10:00 - 24:00 Бар на базен
12:00 - 22:00 Тестенини
12:00 - 16:00 Мали оброци и палачинки
12:30 - 14:30 Ручек
14:00 - 16:00 Сладоледи
19:00 - 21:00 Вечера
23:00 - 02:00 Диско бар
24:00 - 07:00 Ноќно бифе

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Бесплатно еднаш во 7 дена. Достапни се азиски, италијански, француски и рибен ресторан.

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно:
Аквапарк, целодневна анимација, детски клуб, библиотека, пикадо, пинг понг, амам, фитнес центар, сауна.
Со доплата: Билијард, пеглање, перална, факс, фотокопир, бизнис центар, масажи.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.