Budapest, Hungary | 3 Nights
05.03.2020 - 08.03.2020

Direction : BUDAPEST

Description

1 Ден

05.03.2020 -> Скопје – Будимпешта: 15:35 ч. - пристигнување во Будимпешта 17:00 ч. Организираниот трансфер ве носи до хотел.

Од: 05.03.2020 до 08.03.2020 -> Појадок во хотел, за целиот престој.

2/3 Ден: слободни денови за одмор и релаксација, факултативни индивидуални посети.

4 Ден (08.03.2020) -> тргнување од Будимпешта 13:40 ч. - пристигнување во Скопје 15:00 ч. Организираниот трансфер ве носи до аеродром.


Цената изнесува по особа во двокреветна соба 255 € 

Хотел - Carlton Hotel Budapest 4* - BB


ЦЕНАТА НА ПАКЕТ АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

- Авионски билет Скопје > Будимпешта > Скопје
- Хотелско Сместување + појадок
- Трансфер Аеродром > Хотел > Аеродром

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА

- Факултативни излети
- Задолжително здравствено и патничко осигурување!! НАПОМЕНА !!
Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден. Поради промена на тарифите на авио билетите можна е промена на цената за пакет аранжман. Пред резервација ве молиме цената и условите на патување да ги проверите со вашиот агент.

 

Атрактивни места во Будимпешта:

 - Parliament Building

- Gellert Baths

- Heroes' Square

- Danube Promenade


Request PROMO CODE


Prices

PER ADULT IN DOUBLE ROOM : 255 €
PER CHILD : 0 €
PER INFANT : 0 €


ADULT
CHILD
INFANT

Departure Arrival Price
Skopje Budapest adult : 255 €
child : 0 €
continue

Information

Departure
SKOPJE

TAGS / CATEGORIES

Related

Intercontinental Bali Resort 5* | 7 Nights
Јimbaran


from 1399 €
per person in DBL
book now

Atlantis the Palm 5* | 4 Nights
06.02.2020--10.02.2020


from 999 €
per person in DBL
book now