Ново пребарување

Држава:

Tурција

Регион:

Сиде

Ресорт:

Maнавгат

Aеродроt

75 км

Сместувачки услови

Сместување со животни:

Не

Соби за лица со посебни потреби:

3 соби Клуб стандард на приземје, 2 соби во хотел стандард.

Соседни соби:

Не

Соби за непушаќи:

Забрана за пушење во собите

Плажа

Пешкири:

Бесплатно

Лежалки за сонце:

Бесплатно

Душеци:

Бесплатно

Прелаз, понтон:

Дрвен прелаз

Чадори:

Бесплатно

Плажа:

Сопствена плажа со песок и камчиња.

Влез во море:

Песок и камчиња

Забава

Диско:

Бесплатно

Вечерни програми:

Вечерни програми.

Дневни програми:

Спорт и лесни активности на плажа и во базен.

Детали:

Аниматорскиот тим е од 25 особи, Руски зборуваат, анимација од 15април до 31 октомври

Инфраструктура

Амфитатар:

Достапно

Лекар:

Со наплата

Менувцачница:

Достапно

Bербеp:

Со наплата

Перална:

Со наплата

Салон за убавина:

Со наплата

Продавници:

Достапно

Хотелот прифаќа кредитни картици:

Master Card, Visa

Паркинг:

Бесплатно

Рента кар:

Со наплата

Комјутерски игри

Со наплата

Wi-Fi:

Бесплатно

Детали:

Лкарски услуги на барање-10: 00-16: 00. 
Луна парк летен период отворен од :  16: 00-18: 00, 4 атракции- бесплатно 
Зона за забава-комјутер со доплата. 
Wi-Fi во целиот хотел-бесплатно.

Услуги за деца

Детски кревет:

Бесплатно

Детска столица во ресторант:

Достапно

Игротека:

Достапно

Mини клуб:

Достапно

Базен:

Достапно

Услуги за чување на деца:

Не

Изанајмување на детска колица:

Со наплата

Гувернанта:

Не

Детали:

3 надворешни базени и еден внатрешен базен
На плажа игри за деца. 
Мини клуб за деца од 4 до 11 год, отворен од  10: 00-12: 30/14: 30-17: 30. 
Изнајмување на детска колица 10-30 еур на ден, на барање.
Луна парк отворен во лето, бесплатно 
Детски картинг со доплата. 
Мини диско од  20:30 -21:15.

Базен

Внатрешен базен:

Достапно

Надворешен базен:

Достапно

Тобогани:

Достапно

Детали за базен и тобогани:

4 надворешни базени, без затоплување, 950 м2,870м2 и 93 м2
1 внатрешен базен  од 62м2 -09: 00-19: 00. 
Воден парк - 7 тобогани за возрасни, 7 за деца - 10: 00-12: 30 и од 14: 00-17: 00. Отворен од април

СПА

Хамам:

Бесплатно

Џакузи:

Бесплатно

Сауна:

Бесплатно

Maсажа:

Со наплата

Детали:

Џакузи и во воден парк и надвор кај базените.

Спорт

Кошарка:

Бесплатно

Билјард:

Со наплата

Mини фудбал:

Бесплатно

Mини голф:

Бесплатно

Теретана:

Бесплатно

Teнис:

Бесплатно

Пинг понг:

Бесплатно

Одбојка на плажа:

Бесплатно

Водени спортови:

Со наплата

A la carte ресторанти/бифе :

Драгон-Кинески ресторант 
Ел торито- Мексикански
Белона Заргана - рибен
Отворени се од 19:00 - 21:30. Резервација на барање
Можност за еден пат бесплатен во кои и да е од ресторантите –еден пат во текот на една недела.

Бар:

Лоби бар-отворен нон стоп, Базен бар
Базен бар 10:00  -17:30
Аква бар 10: 00-18: 00. 
Бар на плажа 10: 00-18: 00. 
Таскан бар 10:00 - 00:00. 
Селект бар 08:00 - 18:00. 
Диско бар  23: 00-02: 00.

Детско мени:

Бесплатно

Диетно мени:

Бесплатно

Распоред на оброци во главен ресторант:

Софра : појадок 07: 00-10: 30, ручек12: 30-14: 30, вечера 19: 00-21: 30, ноќни закуски 23: 30-00: 30. Бифе , преку цел ден достапно во баровите, ладни закуски . 

Концепт:

All Inclusive

Вегетаријанска храна:

Бесплатно

Детали:

Системот  "All inclusive" е од 10: 00-00: 30 (Лоби барот нуди не алкоколни пијалоци преку цел ден, вклучени пијалоци од локален карактер , сладолед.
Со наплата: странски пијалоци, шампањ, свежо цедени сокови, енергетски пијалоци.
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.