Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА

Хотелот е сместен во Окорџарал, 25 км од Манвгат, Аланија. Анталиски аеродром е на 90 км од хотелот.Најблиски хотели: Sidera Хотел, Holiday Garden Хотел

ИНФОРМАЦИИ ЗА ХОТЕЛ

Хотелот е отворен 2005, со последно реновирање во 2016, се распостила на 10.000 м2., составен е од една зграда со 5 спрата, 3 лифта.

Хотелот е достапен за лица со посебни потреби.


Хотелот прифаќа кредитни картици Visa, MasterCard.


Плажа

Сопствена плажа со песок и камчиња, долга 50м.. Лежалки за сонце,чадори, душеци, пешкири за плажа, бесплатно.Влез во плажа песок, камчиња, туш, спасувач, соблекувална.


ИНФРАСТРУКТУРА

 • Отворен базен, 850м2, 3 тобогани.
 • Затворен базен 150м2.
 • Главен ресторан, затворен дел за 300 особи, и отворен дел за 200 особи.
 • 2 A'la Carte ресторант –Отомански и италијански (со резервација)
 • 3 бара
 • Коференциска соба од 150 м2 за 200 особи

ВАЖНОСТ

За животни забранет во хотел.

СМЕСТУВАЧКИ УСЛОВИ

Хотелот има 247 соби со поглед на море, со поглед на планина, исто и на базен, како и со поглед на градина.

Собите се опремени со индивидуален клима уред, сатеклитска  TV со руски канали, мини бар (вода се менува дневно), директен телефон, интернет (до доплата)бања, фен, сеф(со доплата), балкон.

Под: луминат.

Чистење на соба,дневно.

Промена на постелина, 4 пати во тек на неделата.

Пешкири се менуваат, дневно.

УСЛУГИ

БЕСПЛАТНИ

 • Лесна анимација, турска вечер-еден пат во неделата, турска бања, сауна, фитнес центар, амфитеатар.
 • Аеробик, табла, пинг-понг, одбојка на плажа

СО НАПЛАТА

 • СПА-центар, масажа, парна соба, џакузи,
 • Здравствен центар, салон за убавина, фризер,бизнис
 • Диско (затворено), билјард, сите водени спортови за деца. 
 • Менувачница, Wi-Fi (беплатно во лоби и на страна)
 • Перална, хемислко чистење, интернет кафе, мини маркет, фотограф.
 • Медицински  услуги на барање.
 • Изнајмување на кола.

ЗА ДЕЦА

 • Колевка на барање,
 • Детска анимација на Руски
 • Мини клуб, (4-12 год ) 
 • Игротека
 • Соба со игрици
 • Детски надворешен базен 10 м2
 • Детски стол во ресторант

UAI - Ultra All Inclusive

Концептот вклучува: покадок, доцен појадок, ручек и вечера-бифе, закуски, сладолед-во одредено време, гозлеме,ноќни закуски, некои странски пијалоци, и локални алкохолни и не алкохолни пијалоци (10.00 - 02.00).

Ala carte ресторант – еден пат посета во два ресторанти, за престој од 7 дена

Коктели, пијалоци во ддиско, собна послуга 24ч-со доплата.Сите пијалоци по 02.00 – со доплата.
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.