Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА

Локација: Турција, Аланија, Окуркалар.

Оддалеченост од аеродром: 90 км до Анталија аеродром, 75 км до Аланија аеродром.

Оддалеченост до најблиска населба: 3 км

Оддалеченост од море: 50 м  (преку пат)

СМЕСТУВАЧКИ УСЛОВИ

Соби за лица со посебни потреби: 4 стандардни соби

Check in time : 14:00 / Check out time: 12:00

ПЛАЖА

 • Пешкири
 • Лежалки за сонце
 • Душеци
 • Чадори

Плажа дел: Сопствена со песок, преку пат, подземен пролаз

Должина: 150м

Влез во море: песок и каменчиња

Дополнување: Пешкири за плажа со депозит од 10 усд

ЗАБАВА

Вечерни програми: Да

Дневни програми: Да

Дополнување: Пијалоци нво диско со наплата.

ИНФРАСТРУКТУРА

 • Aмфитаатар
 • Лекар
 • Менувачница
 • Бербер
 • Перална
 • Пркинг
 •  Рента кар 
 • Wi-Fi

Хотелот прифаќа кредитни картици: Master Card, Visa

Дополнување: Wi-Fi  сабо бесплатно во лоби, на сите други места со наплата од 2 усд на ден

УСЛУГИ ЗА ДЕЦА

 • Детски кревет
 • Детски стол во главен ресторант
 • Игротека
 • Mини клуб
 • Базен
 • Гувернанта

Дополнување: Мини клуб за деца 4-12 год, отворен од Mini-club for children 4-12  10: 00-12: 00/14: 30-16: 30. 

БАЗЕНИ

 • Надворешен
 • Внатрешен
 • Тобогани

ДОПОЛНУВАЊЕ: 1 надворечен базен, без затоплување,  498 м2, 1 внатрешен базен, затоплен, 128 м2, 6 тобогани  10: 00-12: 00/14: 00-17: 00.

СПА ЦЕНТАР

 • СПА центар
 • Хамам
 • Џакузи
 • Сауна
 • Maсажа

СПОРТ

 • Билијард
 • Теретана
 • Пинг понг
 • Одбојка на плажа

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ

A la carte ресторанти / бифе: Турски, Италијански-од  19: 00-21: 00,со резервација, можност за една посета бесплатна во текот на неделата, во еден од нив 

Барови

2 лоби барови 10: 00-22: 00 и 16: 00-00: 00. 

Снек бар  12: 00-18: 00. 

Калидо паб  00: 00-02: 00. 

Диско бар (со наплата- 23: 30-03: 00.

Главен ресторант: Појадок 07: 00-10: 00, доцен појадок 10: 00-11: 00, ручек 12: 30-14: 30, вечера  19: 00-21: 00, доцна вечера 23: 00-00: 00 

Концепт: Ултра Алл Инцлусиве

Дополнување: Концептот "Ultra All Inclusive" е од 10: 00-02: 00, вклучени локални пијалоци
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.