Ново пребарување

Локација:

Држава:

Турција

Регион:

Сиде

Област:

Колакли

Аеродром:

55 км.

Оддалеченост од центар:

12 км до Сиде. 

Оддалеченост од море:

350 метри.

Услови за сместување:

Сместување со домашни миленици:

Не е дозволено.

Check-in/ Check-out : 

Влез во соба во 14:00 часот на денот на пристигнувањето. Напуштање на соба во 12:00 часот на пладне на денот на заминување.

Соби за пушачи:

Пушењето во соба не е дозволено.

Плажа:

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки

Бесплатни.

Душеци:

Бесплатни.

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Приватна песочна плажа (на 350 метри од хотелот).

Вечерни програми

Достапни.

Дискотека:

Бесплатно.

Детали:

Превоз до плажа на секои 20 минути.
Смена на крпи за на плажа со доплата од 1 долар.
Плажата не функционира во зима.

Ресторани и барови:

А ла карт ресторани:

Турски ресторан. 
Италијански ресторан. 
Работно време на рестораните: 19:00-21:00. 
Потребна е резервација. 
Можна е една бесплатна посета во секој од рестораните бесплатно (наплатата е околу 5 еур по лице).

Барови:

Лоби бар: 10:00-24:00. 
Бар на базен: 10:00-24:00 (не работи во зимска сезона). 
Бар на плажа: 10:00-17:30 (не работи во зимска сезона)

Диетално мени:

Бесплатно.

Распоред во главниот ресторан:

Појадок 07:00-10:00, доцен појадок 10:00-10:30, ручек 12:30-14:00, вечера 19:00-21:00, доцна вечера (супа) 23:00-24:00. Барот на плажа и покрај базен служи мини оброци преку ден.

Концепт:

All Inclusive

Детали:

All Inclusive" is valid from 10:00 to 24:00, includes local drinks, ice cream (at certain hours). For a fee: imported drinks. 

Услуги:

Детско креветче:

Бесплатни.

Детски столчиња во ресторан:

Бесплатни.

Паркинг:

Бесплатен.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Бербер:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Доктор:

Со доплата.

Дополнително:

Мини клуб за деца од 4 до 12 години, со работно време од 10:00-12:00 и 14:00-17:00. 
Детски базен на отворено. 
1 базен на отворено со свежа вода (без греење) со 140 м2.
1 базен на затворено со свежа вода (греен во зима), со 140 м2. 
3 тобогани, со работно време: 10:00-12:00 / 14:00-16:30. 
На почетокот и крајот на летната сезона, базените и тобоганите функционираат во зависност од временските услови.

Спа центар:

Амам:

Бесплатно.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Спорт:

Мини фудбал

Бесплатно.

Билјард:

Со доплата.

Сурфање:

Со доплата.

Теретана:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Одбојка:

Бесплатно.

Водни спортови:

Со доплата.

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ
07:00 - 10:00 Појадок
10:00 - 10:30 Доцен појадок
12:30 - 14:00 Ручек
12:30 - 15:00 Мали оброци
19:00 - 21:30 Вечера

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Услугата се наплаќа. Достапни се турски и италијански ресторан.

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно:
Одбојка на плажа, пинг понг, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, бесплатен интернет, мини бар во соба со вода, библиотека, пикадо, караоке.
Со доплата: Масажи, третмани за убавина, спортови на вода како сурфање, џет ски, риболов, параглајдерство и велосипедизам.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.