Ново пребарување

Категорија: 5*

Концепт: Ultra All Inclusive

БАЗЕНИ & ПЛАЖА

Activity Pool - површина: 684 m2, должина: 150 cm

Детски базен - површина: 25 m2, должина: 50 cm

Базен за бебиња: (0-3 год) површина: 29 m2, должина: 35 cm

Kid's activity pool: површина: 60 m2, должина: 60 cm

Тобогани (+7 год/ 3 тобогани), 

БЕСПЛАТНИ УСЛУГИ - пешкири, лежалки, чадори.

СО ДОПЛАТА - Павилјони

СПОРТ & АНИМАЦИЈА

Денски активности - 10:00-12:30/14:30-18:00

Спортски активности 10:00-18:00 

Опрема за тенис и осветлување со доплата

Тобогани - 10.00-12.30/14.00-17.00 

Спортови на вода - 10:00-18:00 

Ноќни програми - 21:30-22:30 

Музика во живо - 3 дена во неделата

Кино - секој ден

Диско 00.00-02.00

БЕСПЛАТНИ УСЛУГИ - зумба, степ - аеробик, курс по латински танц, стрелаштво, игри на вода, 2 тениски играишта, пинг-понг, одбојка - кошарка, пикадо - табла, кану - ватерполо.

ТИНЕЈЏЕРСКИ УСЛУГИ - Boccia, пикадо, јенга, специјален програм за тинејџери, Xbox, playstation, стрелаштво, диско. 

СО ДОПЛАТА - Тениска опрема, осветлување, билјард, спортови на вода, catamaran, wind surfing / sailing, banana tour.

СПА

Фитнес центар - 07:00-20:00 - Масажа - Пилинг 09:00-20:00

Турска бања - Сауна - Парна бања - 09:00-20:00 - маникир/педикир, третмани.

ВАЖНА ИНФОРМАЦИЈА

***Бесплатен Wi-Fi
***Домашните миленици не се дозволени во хотелот
***На гостите под 18 години нема да им се служи алкохолни пијалоци
***Кодекс на облекување: Ве молиме, не влегувајте во рестораните со шорцеви и облека од плажа
***Забрането е пушење во затворени простории и некои места на отворено според законите на Турската Република
***Seven Seas Hotel Life го задржува правото да изврши измени без претходна најава во секое време во својата апсолутна дискреција

РЕСТОРАНИ

Главен ресторан - Појадок - 07:00 - 10:30 бифе

Heros Детски Бифе 07:00 - 10:30

Главен ресторан - Ручек - 12:30 - 14:30 бифе, алкохолни и без-алкохолни пијалоци се вклучени во концептот

Heros Детски Бифе 12:30 - 14:30

Главен ресторан - Вечера - 18:30 - 21:00 - бифе, алкохолни и без-алкохолни пијалоци се вклучени во концептот, диетален бифе, деткси бифе.

SNACKS

Лоби Бар - 11:00 - 21:00 - слаткарница, сендвич, овошје, сокови, кафе, чај.

Ќебаб - 12:00 - 15:30 - a la carte, алкохолни и без-алкохолни пијалоци се вклучени во концептот

Pool Bar - 12:00 - 15:30, 16:00 - 17.00 - Snacks, алкохолни и без-алкохолни пијалоци се вклучени во концептот, вафел, сладолед.

Kids World - 10:00 - 18:00  - овошни сокови, вода & колачи

СЛАДОЛЕД

Бар во базен - 12:00 - 21:00  

Kids World - 10:00 - 22:00

NIGHT SNACK

LA GUSTOSA ресторан - 24ч. - појадок, ручек, вечера и ноќен мени.

A'LA CARTE РЕСТОРАНИ

LA GUSTOSA ресторан - 19:00 - 21.00 - Главна зграда - Италјанска кујна - алкохолни и без-алкохолни пијалоци се вклучени во концептот - бесплатно

BREEZES Fish restaurant - 19:00 - 21:00 - Морска храна - локални алкохолни и без-алкохолни пијалоци се вклучени во концептот - со доплата

Ќебаб - 19:00 - 21:00 - Турска кујна - локални алкохолни и без-алкохолни пијалоци се вклучени во концептот - бесплатно

***Детски мени во A'la Carte Рестораните
***A'la Carte услугите се достапни 6 дена во неделата. По соба / неделно 2 посети на ресторанот a la carte се бесплатни (Ќебаб и Италјански Ресторан). Потребна резервација. Рибниот ресторан е со доплата 10евра по лице. Потребна резервација
.

БАР

Лоби Бар - 24ч. алкохолни и без-алкохолни пијалоци се вклучени во концептот, мени за детски коктели

Бар во плажа - 10:00 - 18:00, 20:30-00:00, алкохолни и без-алкохолни пијалоци се вклучени во концептот, мени за детски коктели

Бар во базен - 10:00 - 22:00, алкохолни и без-алкохолни пијалоци се вклучени во концептот, мени за детски коктели

Диско - 00:00 - 02.00 - алкохолни и без-алкохолни пијалоци се вклучени во концептот.
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.