Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Сиде

Област:

Колакли

Аеродром:

40 км

   

Услови за сместување

Домашни миленици:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

5 стандардни соби.

Споени соби:

Не се достапни.

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Плажа

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки:

Бесплатни.

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Приватна песочна плажа.

Влез во море:

Песок.

Детали:

Промена на крпите за плажа во истиот ден се наплаќа со депозит.

Забава

Дискотека:

Бесплатно.

Вечерни програми:

Професионални танц шоуа, интерактивни игри, музички настани, музика во живо во одредени денови.

Дневни активности:

Спорт и релксација.

Детали:

Пијалоците во дискотека се бесплатни согласно концептот.

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапен.

Доктор:

Со доплата.

Бербер:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Салон за убавина:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Кредитни картички:

Мастер кард / Виза.

Паркинг:

Бесплатен.

Изнајмување на автомобили:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Амфитеатар:

Достапен.

Детали:

Достапен е доктор по потреба. Интернетот во лоби е бесплатен (за брз интернет се доплаќа).

Поволности за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Детски столчиња во ресторан:

Достапни.

Игралиште:

Достапно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Дадилка:

Со доплата.

Детали:

Базен на отворено со 200 м2, без греење, 40 цм длабочина.
Детски базен на затворено, со греење, 10 м2, 35 цм длабочина. Работи од 1 Ноември до 31 Март.
Мини клуб за деца од 4 до 12 години со работно време од 10:00 до 12:00 и од 14.30 до 17.00. Концепт денови, игри во базен, едукативни игри, мини диско.  
Бебиситер на барање.
Аквапаркот има 3 тобогани за деца до 15 години.
Лунапарк (бесплатен), со работно време од 19.00-21:30. 4 вида вртелешки, (за деца под 7 години потребна е писмена согласност на родител), лулашки и трамполина за деца, работи само во летна сезона.

Базени

Греен базен:

Достапен.

Базен на затворено:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите:

1 базен на отворено со свежа вода, без греење, со површина 2500 м2, 140 цм длабочина.
1 базен со тобогани, 250 м2, 110 цм длабочина.. 
1 базен на затворено (отворен само во зимска сезона) со свежа вода и со греење. Работи од 1 Ноември до 31 Март, со површина 460 м2.
5 тобогани за возрасни и 3 за деца, без греење.
Тобоганите имаат работно време и функционираат од 15 Април до 31 Октомври (во зависност од временските услови).
Првата замена на крпите за на базен е бесплатна, дополнителната замена се наплаќа со депозит. Базените на отворено не функционираат во зимска сезона.

Спа центар

Спа центар:

Со доплата.

Амам:

Бесплатно.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Со доплата:

Забранет влез за деца под 16 години во сауна, Турска бања и теретана.

Спорт

Билијард:

Со доплата.

Куглање:

Со доплата.

Теретана:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Водни спортови:

Со доплата.

Детали:

Достапноста на спортските активности зависи од временските услови.

А ла карт ресторани:

Fettucine: Италијанска кујна, со доплата. 
Miyako: Источна кујна, со доплата.
Kuzine: Турска кујна, со доплата.
Captain: Морска храна, со доплата.
La Viva Fiesta: Мексикански ресторан, со доплата. 
Работно време на рестораните: 19:00-21:30. Потребна е резервација пред 2 дена.
Рестораните работат ако има доволен број на заинтересирани.
Некои ресторани се затворени во зимска сезона.

Барови:

Лоби бар: 17:00-00:00. 
Бар на базен: 10:00-17:00. 
Бар на плажа: 10:00-17:00. 
Амфи бар: 11:00-21:30. 
Диско бар: 00:00-02:00. 
Пијано Лоби бар: 10:00-00:00. 
Кугла бар: Работи постојано.

Оброци во главниот ресторан:

Алхамбра: појадок 07:00-10:00, ручек 13:00-14:30, вечера 19:00-21:30. Шведска маса. 
Бистро: доцен појадок 10:00-11:00, ноќна ужина 00:00-07:00. 
Пијалоците за време на ручек и вечера ги носат келнери на маса. Алкохолни пијалоци не се послужуваат за време на појадок. За децата постои посебен корнер.
Распоредот во рестораните може да варира.

Концепт:

Ultra All Inclusive

Детали:

Концептот функционира постојано и вклучува локални и одредени увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци и сладолед (за вечера). Во сите ресторани пијалоците се служат во чаша.
Со доплата: одредени локални и увозни пијалоци, свежо цедени сокови, шампањ, флаширани пијалоци, премиум пијалоци.
Анимационите програми, нивната локација и време, како и работното време на баровите и рестораните, може да варираат во зависност од условите.

 

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.