Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Сиде

Област:

Колакли

Аеродром:

40 км

   

Услови за сместување

Домашни миленици:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

5 стандардни соби.

Споени соби:

Не се достапни.

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Плажа

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки:

Бесплатни.

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Приватна песочна плажа.

Влез во море:

Песок.

Детали:

Промена на крпите за плажа во истиот ден се наплаќа со депозит.

Забава

Дискотека:

Бесплатно.

Вечерни програми:

Професионални танц шоуа, интерактивни игри, музички настани, музика во живо во одредени денови.

Дневни активности:

Спорт и релксација.

Детали:

Пијалоците во дискотека се бесплатни согласно концептот.

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапен.

Доктор:

Со доплата.

Бербер:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Салон за убавина:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Кредитни картички:

Мастер кард / Виза.

Паркинг:

Бесплатен.

Изнајмување на автомобили:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Амфитеатар:

Достапен.

Детали:

Достапен е доктор по потреба. Интернетот во лоби е бесплатен (за брз интернет се доплаќа).

Поволности за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Детски столчиња во ресторан:

Достапни.

Игралиште:

Достапно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Дадилка:

Со доплата.

Детали:

Базен на отворено со 200 м2, без греење, 40 цм длабочина.
Детски базен на затворено, со греење, 10 м2, 35 цм длабочина. Работи од 1 Ноември до 31 Март.
Мини клуб за деца од 4 до 12 години со работно време од 10:00 до 12:00 и од 14.30 до 17.00. Концепт денови, игри во базен, едукативни игри, мини диско.  
Бебиситер на барање.
Аквапаркот има 3 тобогани за деца до 15 години.
Лунапарк (бесплатен), со работно време од 19.00-21:30. 4 вида вртелешки, (за деца под 7 години потребна е писмена согласност на родител), лулашки и трамполина за деца, работи само во летна сезона.

Базени

Греен базен:

Достапен.

Базен на затворено:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите:

1 базен на отворено со свежа вода, без греење, со површина 2500 м2, 140 цм длабочина.
1 базен со тобогани, 250 м2, 110 цм длабочина.. 
1 базен на затворено (отворен само во зимска сезона) со свежа вода и со греење. Работи од 1 Ноември до 31 Март, со површина 460 м2.
5 тобогани за возрасни и 3 за деца, без греење.
Тобоганите имаат работно време и функционираат од 15 Април до 31 Октомври (во зависност од временските услови).
Првата замена на крпите за на базен е бесплатна, дополнителната замена се наплаќа со депозит. Базените на отворено не функционираат во зимска сезона.

Спа центар

Амам:

Бесплатно.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Со доплата:

Забранет влез за деца под 16 години во сауна, Турска бања и теретана.

Спорт

Билијард:

Со доплата.

Куглање:

Со доплата.

Теретана:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Водни спортови:

Со доплата.

Детали:

Достапноста на спортските активности зависи од временските услови.

РЕСТОРАНИ

Главниот ресторан на Alhambra

Појадок - диетален бифе, кафе, чај - 07:00 - 10:00

Ручек - диетален бифе, сите пијалоци се служат на маса - 13:00 - 14:30

Вечера - 19:00 - 21:30

Moonlight Snack Ресторан

Мени за ручек - a la carte ручек, салата и овошен бар - 12:30 - 15:00

Pinocchio Kids Restaurant

Бифе за деца

Bistro Restaurant

Доцен појадок - 10:00 - 11:00

Midnight Snack - 00:00 - 07:00

Lili Patisserie

Слаткарница & пијалоци 10:00 - 00:00

Room service

Мени за храна & пијалоци (достапна 24ч.) со доплата

A’ LA CARTE РЕСТОРАН

Fettucini Italian - A’la Carte Restaurant - Италјанска кујна - 19:00 - 21:30 со доплата

Miyako Fareast - A’la Carte Restaurant 19:00 - 21:30 со доплата

Kuzine Türkish - A’la Carte Restaurant - турска кујна 19:00 - 21:30 со доплата

Captain Fish - A’la Carte Restaurant - медитеранска риба и морска храна 19:00 - 21:30 со доплата

La Viva Fiesta - Mexican A’la Carte Restaurant - мексиканска кујна 19:00 - 21:30 со доплата

*** Според кодексот на облекување, гостите кои носат облека на пример шорцеви, костим за капење, папучи, не можат да влезат во ресторанот.

БАР

Лоби Бар - 17:00 - 00:00

Pool Бар - 10:00 - 00:00

Moonlight Beach Бар - 10:00 - 17:00

Amphi Бар - Beverage - 11:00 - 21:30

Energy Диско Бар - 00:00 - 02:00

Piano Lobby Bar - Различни локални и меѓународни пијалоци и коктели - 10:00 - 00:00

Bowling Bar - Се служат сите локални и некои увезени пијалоци - 24ч.

ГЕНЕРАЛНИ ИНФОРМАЦИИ

1. Сите пијалоци ќе се сервираат во чаши, нема услуга за пијалоци во шишиња.
2. Сите пијалоци ќе бидат сервирани на масата од персоналот (освен во појадок).
3. Персоналот има право да одбие да служи алкохол, доколку гостинот е под дејство на алкохол.
4. Луксузните увезени пијалоци (12 год+ виски, коњак, бурбон VSOP/XO итн.) и некои други увезени пијалоци, не се вклучени во концептот.5. Чај, кафе достапно во сите соби.
6. Минибарот се полнува секој ден со без-алкохолни пијалоци и пиво.7. A la carte рестораните се достапни само со резервација однапред и со доплата.
8. Рестораните a la Carte ќе им служат на гостите во случај да достигнат одреден број на резервации, датумите за работа и времето ќе бидат утврдени според условите на сезоната.
9. Услуга во соба се доплаќа.
10. Сите свежо овошни сокови се со доплата.
11. На гости под 18год. не се служи алкохол.
12. Според кодексот на облекување, гостите кои носат облека на пример шорцеви, костим за капење, папучи, не можат да влезат во ресторанот.
13. Според турскиот закон, пушењето е забрането во затворен простор.
14. Гостите треба до носат алки од хотелот за безбедност и можност за користење на хотелските капацитети.
15. Хотелот има право да направи измени во концептот, без да им даде информации на институциите.


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.