Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Сиде

Област:

Манавгат

Airport:

48 км

   

Услови за сместување

Домашни миленици:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

3 супериор соби.

Споени соби:

Не се достапни.

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Плажа

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки:

Бесплатни.

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Приватна песочна плажа.

Влез во море:

Песок.

Детали:

Промена на крпите за плажа во истиот ден се наплаќа.
Плажата не функционира во зима.

Забава

Дискотека:

Бесплатно.

Вечерни програми:

Професионални танц шоуа. Музички настани. Турски вечери. Музика во живо во одредени денови. Тематски диско вечери.

Дневни активности:

Спортски активности, релаксација, утрински вежби, часови по танц, степ аеробик, водна гимнастика во базен.

Инфраструктура

Доктор:

Со доплата.

Бербер:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Салон за убавина:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Кредитни картички:

Мастер кард / Виза.

Паркинг:

Бесплатен.

Изнајмување на автомобили:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Детали:

Достапен е доктор по потреба. Интернетот во лоби е бесплатен (за брз интернет се доплаќа).

Поволности за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Детски столчиња во ресторан:

Достапни.

Игралиште:

Достапно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Дадилка:

Со доплата.

Детали:

2 базени на отворено, 40 цм длабочина, без греење.
1 детски базен на затворено, без греење, со 10 м2, 35 цм длабочина. (Отворен од 1 Ноември до 31 Март).
Мини клуб за деца од 4 до 12 години со работно време од 10:00-12:00 и 14:30-17:00. Мини диско. Игри во базен, мобилни и едукативни игри. Тематски денови. 
Детско бифе во главниот ресторан од 18:30 до 19:00. 
Надворешно игралиште. 
Бебиситер на барање, со доплата и претходна резервација.
3 детски тобогани во водниот парк.  
Лунапарк (бесплатно) – работно време од 19:00-21:30. 
Аквапаркот и Лунапаркот може да се затворат поради лоши временски услови.

Базени

Греен базен:

Достапен.

Базен на затворено:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите:

3 базени на отворено со свежа вода, без греење, 2500 м2, 600 м2 и 250 м2.
1 греен базен од 1 Ноември до 31 Март со 460 м2. 
8 тобогани за возрасни и 3 за деца, без греење, со работно време 10:00-12:00 / 14:00-16:00.
Базените и тобоганите не работат во зимска сезона.

Спа центар

Спа центар:

Со доплата.

Амам:

Бесплатно.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Детали:

Деца под 16 години не смеат да влезат во сауна, Турска бања и теретана.

Спорт

Билијард:

Со доплата.

Куглање:

Со доплата.

Теретана:

Бесплатно.

Тенис:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Beach volleyball:

Is free

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Детали:

5 тениски игралишта со цврста површина. Часовите, осветлувањето и реквизитите се наплаќаат. Потребна е резервација.

А ла карт ресторани:

Firuze: Турска кујна. Со доплата. 
Dulciena: Италијанска кујна. Со доплата. 
Zen: Источна кујна. Со доплата. 
Dorado: Рибен ресторан (не работи во зимска сезона). Со доплата.
Работно време на рестораните: 19:00-21:30. 
Доплата (10 евра по лице). Потребна е резервација пред 2 дена. Рестораните работат ако има доволен број на заинтересирани.

Барови:

Фантазија лоби бар: 17:00-00:00. 
Пијано лоби бар: 10:00-00:00. 
Бар на плажа: 10:00-18:00 (не работи во зимска сезона).  

Бар на базенBar: 10:00-00:00 (не работи во зимска сезона). 
Амфи бар: 10:00-21:30 (не работи во зимска сезона). 
Аква бар: 10:00-17:00 (не работи во зимска сезона). 
Слаткарница Монет: 16:00-00:00. 
Диско бар: 23:30-02:30. 
Кугла бар: 16:00-00:00. 
Нот бар: 00:00-07:00.

Оброци во главниот ресторан::

Драгон ресторан: појадок 07:00-10:00, ручек 13:00-14:30 (во зимска сезона 12:30-14:00), вечера 19:00-21:30 (во зимска сезона 18:30-21:00). 
Нот бистро: бранч 10:00-11:00, ноќна ужина 00:00-07:00. 
Хотелските барови служат мали оброци во текот на денот.

Концепт:

Ultra All Inclusive

Детали:

Дрес код во рестораните. 
Сите пијалоци се служат на маса, освен на појадок.
Концептот функционира постојано и вклучува локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци. Сите пијалоци се служат во чаши.
Со доплата: Свежо цедени сокови, шампањ, сите локални и увозни флашорани пијалоци, Лукс пијалоци, а ла карт резервации.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.