Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Сиде

Област:

Манавгат

Airport:

48 км

   

Услови за сместување

Домашни миленици:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

3 супериор соби.

Споени соби:

Не се достапни.

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Плажа

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки:

Бесплатни.

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Приватна песочна плажа.

Влез во море:

Песок.

Детали:

Промена на крпите за плажа во истиот ден се наплаќа.
Плажата не функционира во зима.

Забава

Дискотека:

Бесплатно.

Вечерни програми:

Професионални танц шоуа. Музички настани. Турски вечери. Музика во живо во одредени денови. Тематски диско вечери.

Дневни активности:

Спортски активности, релаксација, утрински вежби, часови по танц, степ аеробик, водна гимнастика во базен.

Инфраструктура

Доктор:

Со доплата.

Бербер:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Салон за убавина:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Кредитни картички:

Мастер кард / Виза.

Паркинг:

Бесплатен.

Изнајмување на автомобили:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Детали:

Достапен е доктор по потреба. Интернетот во лоби е бесплатен (за брз интернет се доплаќа).

Поволности за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Детски столчиња во ресторан:

Достапни.

Игралиште:

Достапно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Дадилка:

Со доплата.

Детали:

2 базени на отворено, 40 цм длабочина, без греење.
1 детски базен на затворено, без греење, со 10 м2, 35 цм длабочина. (Отворен од 1 Ноември до 31 Март).
Мини клуб за деца од 4 до 12 години со работно време од 10:00-12:00 и 14:30-17:00. Мини диско. Игри во базен, мобилни и едукативни игри. Тематски денови. 
Детско бифе во главниот ресторан од 18:30 до 19:00. 
Надворешно игралиште. 
Бебиситер на барање, со доплата и претходна резервација.
3 детски тобогани во водниот парк.  
Лунапарк (бесплатно) – работно време од 19:00-21:30. 
Аквапаркот и Лунапаркот може да се затворат поради лоши временски услови.

Базени

Греен базен:

Достапен.

Базен на затворено:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите:

3 базени на отворено со свежа вода, без греење, 2500 м2, 600 м2 и 250 м2.
1 греен базен од 1 Ноември до 31 Март со 460 м2. 
8 тобогани за возрасни и 3 за деца, без греење, со работно време 10:00-12:00 / 14:00-16:00.
Базените и тобоганите не работат во зимска сезона.

Спа центар

Амам:

Бесплатно.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Детали:

Деца под 16 години не смеат да влезат во сауна, Турска бања и теретана.

Спорт

Билијард:

Со доплата.

Куглање:

Со доплата.

Теретана:

Бесплатно.

Тенис:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Beach volleyball:

Is free

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Детали:

5 тениски игралишта со цврста површина. Часовите, осветлувањето и реквизитите се наплаќаат. Потребна е резервација.

РЕСТОРАНИ

Главниот ресторан

Појадок - диетален бифе, кафе, чај - 07:00 - 10:00

Ручек - диетален бифе, сите пијалоци се служат на маса - 13:00 - 14:30

Вечера - 19:00 - 21:30

Vento Snack Restaurant

Ручек 12:30 - 15:00

Notte Bistro

Доцен појадок - 10:00 - 11:00

Midnight Snack - 00:00 - 07:00

Слаткарница Monet

Слаткарница & пијалоци 16:00 - 00:00

Turkish Corner

Döner, сендвич, пица, компир, кафе/торта, сладолед, овошје, вафел.

Услуга во соба

Мени за храна & пијалоци (достапна 24ч.) со доплата

A’ LA CARTE РЕСТОРАНИ

Dulciena Italian - A’la Carte Restaurant - италјанска кујна 19:00-21:30 со доплата

Zen Far East - A’la Carte Restaurant - 19:00 21:30 со доплата

Firuze Turkish - A’la Carte Restaurant - турска кујна 19:00-21:30 со доплата

Dorado Fish - A’la Carte Restaurant - медитеранска риба и морска храна 19:00-21:30 со доплата

*** A’la Carte рестораните се достапни само со резервација.

BARS

Piano Lobby Bar - 10:00 - 00:00

Pool Bar - 10:00 - 00:00

Fantasia Lobby - 17:00 - 00:00

Beach Bar - 12:30 - 15:00

Aqua Bar - 10:00 - 17:00

Vento Snack Bar Beverage Service

- Пијалоци 10:00 - 18:00

- Храна 12:30 - 15:00

Amphi Snack Bar Beverage Service

- Пијалоци 10:00 - 21:30

- Храна 12:30 - 15:00

Mezzanotte - Диско Вар - 23:30 - 02:30

Bowling Bar - 16:00 - 00:00

Notte Bar Beverage Service

- Ultra all inclusive пијалоци 19:00 - 07:00

- Исто така, отворен е за време на доцниот појадок 10:00 - 11:00

ГЕНЕРАЛНИ ИНФОРМАЦИИ

1. Сите пијалоци ќе се сервираат во чаши, нема услуга за пијалоци во шишиња.
2. Сите пијалоци ќе бидат сервирани на масата од персоналот (освен во појадок).
3. Персоналот има право да одбие да служи алкохол, доколку гостинот е под дејство на алкохол.
4. Луксузните увезени пијалоци (12 год+ виски, коњак, бурбон VSOP/XO итн.) и некои други увезени пијалоци, не се вклучени во концептот.
5. Чај, кафе достапно во сите соби.
6. Минибарот се полнува секој ден со без-алкохолни пијалоци и пиво.
7. A la carte рестораните се достапни само со резервација однапред и со доплата.
8. Рестораните a la Carte ќе им служат на гостите во случај да достигнат одреден број на резервации, датумите за работа и времето ќе бидат утврдени според условите на сезоната.
9. Услуга во соба се доплаќа.
10. Сите свежо овошни сокови се со доплата.
11. На гости под 18год. не се служи алкохол.
12. Според кодексот на облекување, гостите кои носат облека на пример шорцеви, костим за капење, папучи, не можат да влезат во ресторанот.
13. Според турскиот закон, пушењето е забрането во затворен простор.
14. Гостите треба до носат алки од хотелот за безбедност и можност за користење на хотелските капацитети.
15. Хотелот има право да направи измени во концептот, без да им даде информации на институциите


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.